X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Długi weekend na drogach. Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 12:40
- Największy ruch na drogach związany z majówkowymi wyjazdami Polaków odnotowano w czwartek i piątek, w godzinach popołudniowych. W sobotę ruch jest umiarkowany, ale z uwagi na zmieniające się warunki pogodowe, apelujemy o wzmożoną ostrożność - przekazał PAP kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/DarSzach

Kom. Robert Opas powiedział, że z natężenia ruchu na drogach w całym kraju wynika, że większość Polaków, która planowała wyjazd w przedłużony weekend majowy, wyruszyła w trasę w czwartek lub w piątek, w godzinach popołudniowych. Z danych zebranych przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wynika, że 30 kwietnia doszło do 75 wypadków, w których 85 osób zostało rannych, a cztery osoby straciły życie. Policjant poinformował, że statystyki dot. osób zabitych na drodze są znacznie lepsze niż w roku ubiegłym. 30 kwietnia 2020 roku zginęło 13 osób.

alkomat policja 1200.jpg
"Pamiętajmy o bezpieczeństwie". Więcej policjantów na drogach w czasie majówki

Policjanci z "drogówki" zatrzymali w piątek 220 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. W 187 przypadkach kierowcom zatrzymano prawo jazdy, ponieważ przekroczyli dozwoloną prędkość i ponad 50 km/h.

W trakcie majówki nad bezpieczeństwem na polskich drogach czuwa około 5 tysięcy policjantów. - Policjanci zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz właściwego zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu - podkreślił komisarz.

Apel o wzmożoną ostrożność na drogach

Robert Opas w rozmowie z PAP apelował do kierowców o szczególną rozsądek i ostrożność na drodze, w związku ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. - W wielu miejscach w kraju pada deszcz, a mokra nawierzchnia zdecydowanie wydłuża moment zatrzymania pojazdu. Wszyscy kierowcy powinni o tym pamiętać - zauważył.

Czytaj więcej:

Policjant zwrócił uwagę kierującym samochodami, by uważali na uczestników ruchu poruszających się na jednośladach. - W piątek w miejscowości Stromiec z powodu obrażeń powstałych w wyniku potrącenia przez renault trafił zmarł rowerzysta. Do zdarzenia doszło przed godz. 16 – poinformował kom. Opas.

Funkcjonariusze "drogówki" podczas kontroli sprawdzają, czy użytkownicy pojazdów korzystają z pasów bezpieczeństwa, zwracają również uwagę na sposób przewożenia dzieci w pojazdach.

kp

Czytaj także

Szlaban na głupotę!

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 05:00
Przejazdy kolejowe to newralgiczne miejsca na drogowej mapie Polski. Wciąż dochodzi na nich do tragicznych wypadków z udziałem kierowców. Dziś podajemy przepis na bezpieczne pokonanie przejazdu kolejowego [ZAPISZ PROPORCJE SKŁADNIKÓW!]
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i przepisy sanitarne. Więcej kontroli policyjnych na majówkę

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 08:06
- Wydłużony weekend majowy może mieć wpływ na wzmożony ruch pojazdów oraz pieszych na polskich drogach. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli - poinformował kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Mundurowi przypominają, że cały czas panuje stan epidemii i należy zachować się odpowiedzialnie.
rozwiń zwiń