X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zaplanowano szereg uroczystości

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 06:33
W Warszawie z udziałem prezydentów pięciu państw odbędą się dziś obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy w uroczystościach będą uczestniczyć prezydenci Litwy - Gitanas Nausėda, Łotwy - Egils Levits, Estonii - Kersti Kaljulaid oraz Ukrainy - Wołodymyr Zełenski.
Widok na Pałac Prezydencki
Widok na Pałac PrezydenckiFoto: PAP/Radek Pietruszka
1200x660-art-K3M--web.jpg
"Dla ocalenia Ojczyzny". 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Już wczoraj wizytę w Warszawie rozpoczęła litewska para prezydencka. O godz. 9.00 obaj prezydenci pojawią się w Sejmie. - Będzie to święto Polski i Litwy, czego świadectwem jest wspólne posiedzenie Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej oraz Sejmu Republiki Litewskiej połączone z wystąpieniami prezydentów obu państw - zapowiedział prezydencki minister Wojciech Kolarski.

Czytaj także:

konstytucja 3 maja fragm 1299.jpg
Konstytucja 3 maja. Prof. Miziołek: świat oniemiał, że powstał dokument, który może spowodować odrodzenie Polski

Następnie przywódcy Polski, Litwy i Łotwy będą uczestniczyć we mszy świętej w archikatedrze warszawskiej. Uroczystości z udziałem prezydentów pięciu państw naszego regionu rozpoczną się w południe na Zamku Królewskim.

Posłuchaj
00:56 11055639_1.mp3 230 lat temu uchwalono Konstytucję 3 maja (IAR)

- Prezydenci z naszego regionu będą wspólnie debatować o tym, jak nasze dziedzictwo wpływa na budowanie dzisiaj relacji w regionie i jak pomaga razem kształtować przyszłość Europy - powiedział minister Wojciech Kolarski. Przywódcy przyjmą też wspólną deklarację z okazji 230-lecia Konstytucji 3 maja.

Po południu przewidziano ponadto dwustronne spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentami Łotwy i Ukrainy. Jutro Andrzej Duda przyjmie w Pałacu Prezydenckim prezydent Estonii Kersti Kaljulaid.

pb

Czytaj także

Konstytucja 3 maja - pierwsza w Europie, druga na świecie

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 05:55
- Monarchizm zaproponowany w Konstytucji 3 maja miał wzmocnić polskie państwo - mówiła historyk, prof. Zofia Zielińska. - Reakcja Berlina i Petersburga przeciwko Konstytucji świadczą o tym, że nasze ówczesne przekonania były słuszne. Posłuchaj!
rozwiń zwiń

Czytaj także

3 maja 1791. Co tego dnia działo się na Zamku Królewskim?

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 05:55
Pierwsza nowoczesna ustawa zasadnicza w Europie i druga na świecie była dziełem oświeceniowych reformatorów, których celem było ratowanie pogrążonej w chaosie Rzeczpospolitej. Choć Polska zniknęła z mapy Europy zaledwie cztery lata po jej uchwaleniu, dla Polaków stała się symbolem rozpaczliwej próby naprawy swojego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Litwy rozpoczął wizytę w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 19:34
Od ceremonii powitania przed wejściem głównym w Belwederze przez prezydenta Andrzeja Dudę i pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę w niedzielę wizytę w Polsce rozpoczął prezydent Litwy Gitanas Nauseda wraz z małżonką Dianą Nausediene.
rozwiń zwiń