X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Czas na głosowanie". Sejm zajmie się dziś projektem ustawy ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 05:40
Projekt to pakiet pożyczek i dofinansowań, które mają pomóc europejskim gospodarkom po obostrzeniach wymuszonych przez pandemię. By pieniądze mogły zostać wypłacone, dyrektywę w tej sprawie muszą ratyfikować wszystkie państwa Unii. Poparcie projektu ustawy oprócz Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowała również Lewica.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: twitter.com/Sejm RP

Wczoraj rząd przekazał projekt KPO Komisji Europejskiej - był to jeden z warunków Lewicy, by poparła projekt w Sejmie. - Teraz czas na głosowanie posłów - mówił wiceminister Funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

- Odwlekanie głosowania jest nieuzasadnione, bo z naszej inicjatywy już nic się w tym projekcie zmienić nie może - dodał wiceminister.

leyen 1200 shutterstock.jpg
Ursula von der Leyen: otrzymaliśmy z Polski Krajowy Plan Odbudowy

"Współczesny plan Marshalla"

Po negocjacjach z Lewicą do Planu Odbudowy wpisano m.in. budowę mieszkań pod tani wynajem, zwiększono też rolę samorządów w wydatkowaniu pieniędzy. - Obecność Polski w Unii Europejskiej to jest wartość, nie wolno igrać z nią w imię partyjnych interesów - mówił w radiowej Trójce szef Razem, Adrian Zandberg.

PiS negocjował Fundusz Odbudowy z Lewicą, ponieważ jeden z koalicjantów partii rządzącej - Solidarna Polska - jest przeciwna Funduszowi, tłumacząc to obawą przed utratą niezależności przez Polskę. KO i PSL domagają się zawarcia w osobnej ustawie dodatkowych gwarancji, związanych ze sposobem wydatkowaniem tych środków.

Czytaj także:

Premier Mateusz Morawiecki wezwał w ostatnich dniach wszystkie partie polityczne by "kierowały się Polską racją stanu" a nie "partykularnymi interesami" i poparły Krajowym Plan Odbudowy. W opinii szefa rządu Fundusz Odbudowy to "współczesny plan Marshalla" - to nawiązanie to amerykańskiego planu odbudowy dla Europy po drugiej Wojnie Światowej

ks

Czytaj także

Premier spotka się z komisarzem UE ds. rolnictwa i rozwoju wsi. Tematem KPO

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 21:14
We wtorek premier Mateusz Morawiecki spotka się z komisarzem UE ds. rolnictwa i rozwoju wsi Januszem Wojciechowskim. Politycy porozmawiają na temat wpływu unijnego Planu Odbudowy dla Europy i realizacji Krajowego Planu Odbudowy na rozwój i modernizację polskiego rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lewica potwierdza wcześniejsze deklaracje". Prof. Ewa Marciniak o głosowaniu nad KPO

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 22:57
Najmocniejszy fakt jest taki: dzisiejsze komunikaty w mediach społecznościowych, ale także w mediach tradycyjnych, w telewizjach różnych liderów czy działaczy Lewicy. Oni potwierdzają fakt poparcia dla tego funduszu - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak, politolog z UW, pytana o głosowania w Sejmie nad funduszem odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ratyfikacja Funduszu Odbudowy. Dodatkowe posiedzenie Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 23:41
We wtorek po południu (godz. 16.00) na dodatkowym posiedzeniu zbiera się Sejm. Posłowie zajmą się rządowym projektem ustawy ratyfikującej Fundusz Odbudowy, czyli o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń