X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Czasem potrzebujemy wsparcia". Premier przekonuje do Krajowego Planu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 11:55
"Dzięki 770 mld zł unijnych funduszy, które zasilą krajowe inwestycje, odbudujemy gospodarkę i wyjdziemy z kryzysu" - napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych. Premier zamieścił też na swoim profilu spot o podobnej treści pt: "Liczy się Polska".
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Twitter/@PremierRP

"Różne rzeczy motywują nas do działania. Chcemy się rozwijać, ale aby iść do przodu, czasem potrzebujemy wsparcia. Tak samo jest z Polską. Dzięki 770 miliardom złotych z unijnych funduszy, które zasilą krajowe inwestycje, odbudujemy gospodarkę i wyjdziemy z kryzysu. Bo liczy się Polska" - napisał premier na swoim koncie na FB.

czerwinska forum 1200 .jpg
Czerwińska: ze strony PO nie ma mowy o myśleniu w kategorii interesu państwa

W spocie, który zamieścił pod wpisem, a w którym pokazano scenki z codziennego życia Polaków, podkreślono, że pieniądze z unijnego funduszu pomogą przejść polskim rodzinom na wyższą jakość życia. 

Czytaj także: 

Kampanie #LiczySięPolska przygotowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

We wtorek po południu, na dodatkowym posiedzeniu, Sejm zajmie się projektem ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, która dotyczy Funduszu Odbudowy. Niewykluczone, że ustawa zostanie też we wtorek uchwalona.

770 mld zł dla Polski

Aby Fundusz Odbudowy został uruchomiony, wszystkie państwa członkowskie muszą ratyfikować decyzję unijnych liderów o zwiększeniu zasobów własnych UE. Brak ratyfikacji tej decyzji wstrzymałby uruchomienie pakietu środków - zarówno z wieloletniego budżetu na lata 2021-2027, jak i Funduszu Odbudowy. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł.

W 2020 r. przywódcy państw członkowskich uzgodnili kształt budżetu UE na lata 2021-2027 i nowego instrumentu finansowego UE, Funduszu Odbudowy. Fundusz ma być reakcją na kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię COVID-19.. Kością niezgody w negocjacjach był stosunek grantów i pożyczek w ramach funduszu. Ostatecznie zdecydowano, że 390 mld z 750 ml W 2020 r. przywódcy państw członkowskich uzgodnili kształt budżetu UE na lata 2021-2027 i nowego instrumentu finansowego UE, Funduszu Odbudowy. Fundusz ma być reakcją na kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię COVID-19.. Kością niezgody w negocjacjach był stosunek grantów i pożyczek w ramach funduszu. Ostatecznie zdecydowano, że 390 z 750 mld euro, to bezzwrotne granty, a reszta to pożyczki (PAP)

Każde państwo członkowskie musi przygotować i przesłać do Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy, będący podstawą do wypłaty środków z unijnego Funduszu Odbudowy. W dokumencie wyodrębniono część grantową i pożyczkową. Z Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji ok. 58 mld euro.

W poniedziałek po południu dokumenty związane z Krajowym Planem Odbudowy zostały oficjalnie złożone w Komisji Europejskiej, już w formalnej wersji, co zamyka proces składania KPO przez Polskę.

Czytaj także

"Nie pozwólmy, by interesy polityczne przeważyły nad interesem Polski". Apel premiera

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 09:20
- Wszystkim siłom parlamentarnym, którym leży na sercu dobro Polski i Polaków powinno zależeć na zatwierdzeniu Krajowego Planu Odbudowy. Tu nie ma miejsca na spory. Nie pozwólmy, by interesy polityczne przeważyły nad interesem Polski - powiedział premier Mateusz Morawiecki dziennikowi "Fakt".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stać nas na to, by w chwilach próby zjednoczyć się i działać razem". Premier o Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 19:53
"Dzięki 770 mld zł z unijnych funduszy będzie stać nas na jeszcze więcej" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki we wpisie towarzyszącym spotowi z kampanii "Liczy się Polska".
rozwiń zwiń