X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czy otwarcie szkół może wiązać się ze wzrostem zakażeń? Szef MZ: nie spodziewamy się tutaj czwartej fali

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 11:05
- Nie spodziewamy się tutaj czwartej fali zakażeń, należy jednak liczyć się z lekkim wzrostem zachorowań - ocenił minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany, czy otwarcie szkół może wiązać się ze wzrostem zakażeń.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Halfpoint

Minister w Radiu Plus zwrócił uwagę, że "pójście dzieci do szkół to nie jest tylko kwestia tego, że dzieci się spotykają w szkole i tam jest okazja do transmisji wirusa, ale mamy też całą otoczkę z tym związaną, czyli wożenie dzieci do szkoły, przemieszczanie się samodzielne dzieci, zwiększone zagęszczenie".

1200_restauracja_PAP.png
Co dalej z odmrażaniem gospodarki? Minister zdrowia wyjaśnia

- Więc jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo tego, że ta liczba (zakażeń) wzrośnie, ale my w tej chwili mamy już zbudowane naturalne bariery przed wirusem, przypominam o wyszczepieniu nauczycieli, o tym że ponad 50 proc. naszej populacji jest już uodporniona i to nie tylko ze względu na szczepienia, ale ze względu również na przechorowanie - powiedział.

Czytaj więcej:

- Nie spodziewamy się tutaj czwartej fali. Widzimy, że są różne scenariusze, one są wrażliwe na poziom zaszczepienia, ale ta dynamika szczepień realizowanych pod nadzorem pana ministra (Michała) Dworczyka jest naprawdę satysfakcjonująca i raczej takiego ogromnego ryzyka fali nie widzimy - powiedział.

Zaznaczył, że należy jednak się liczyć z lekkim wzrostem zachorowań.

mr

Czytaj także

MEiN: 99,6 proc. szkół podstawowych w klasach I-III pracowało w piątek stacjonarnie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 17:30
 W 14 348 szkołach podstawowych w klasach I-III w piątek zajęcia odbywały się stacjonarnie – poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, podając, że chodzi o 99,6 proc. z nich. Sześć szkół podstawowych w klasach I-III pracowało zdalnie, a 56 w trybie mieszanym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEiN: każdy dzień nauki stacjonarnej jest na wagę złota

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 21:30
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek chce, aby uczniowie jak najszybciej wrócili do nauki stacjonarnej. W TVP Info podkreślał, że liczy się każdy dzień spędzony w szkolnej ławie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nauka zdalna w dobie pandemii. Jak sobie z nią poradziliśmy?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 16:49
Pandemia koronawirusa zmusiła uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki. Większość z nich jest zdania, że wirtualne lekcje są koszmarem. Jest też spora grupa osób, która chwali sobie taką formę zajęć. - Przez rok bardzo dużo poprawiło się w edukacji zdalnej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Maciej Dębski, socjolog z Uniwersytetu Gdańskiego i szef Fundacja "Dbam o mój z@sięg".
rozwiń zwiń