more_horiz
Wiadomości

Akty prawne dot. chorób rzadkich. Premier: Rada Ministrów wkrótce je przyjmie

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 15:11
- Centrum Zdrowia Dziecka to właściwe miejsce, by podziękować wszystkim, którzy leczą choroby rzadkie i są zaangażowani w długoletnie konsultacje zadań związanych z planem dla chorób rzadkich. Wkrótce odpowiednie dokumenty i akty prawne przyjmie Rada Ministrów - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: twitter.com/Kancelaria Premiera

Szef rządu odwiedził w środę Centrum Zdrowia Dziecka. We wpisie na Facebooku wskazał, że plan dla chorób rzadkich zakłada ponad 40 zadań, których realizacja przewidziana jest na lata 2021-2023.

Czytaj także:
twitter morawiecki free 1200  1.jpg
Będzie dodatek covidowy dla pracowników niemedycznych. Premier: ma być wypłacony w czerwcu

"Cieszę się, że mogliśmy domknąć ten trudny proces, a już wkrótce odpowiednie dokumenty i akty prawne przyjmie Rada Ministrów" - zapewnił.

We wpisie podziękował też całemu niemedycznemu personelowi zaangażowanemu w walkę z COVID-19. "Paniom salowym, panom noszowym, kierowcom karetek, pracownikom transportu medycznego - dla wszystkich, którzy mają przepracowane co najmniej 21 dni w obszarze covidowym postanowiliśmy przekazać jednorazowy dodatek w wysokości 5 tysięcy złotych" - ogłosił.

Centrum Zdrowia Dziecka to właściwe miejsce, by podziękować wszystkim, którzy leczą choroby rzadkie i są zaangażowani w...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 12 maja 2021

Czytaj także:

Luzowanie obostrzeń

Czytaj także:
1200_restauracja_PAP.png
Co dalej z odmrażaniem gospodarki? Minister zdrowia wyjaśnia

Premier we wpisie zapowiedział przyspieszenie otwarcie kin, teatrów, filharmonii o 8 dni. "Nowa data to 21 maja" - napisał.

"Ciesząc się z powrotu do normalności - apeluję o mądre i ostrożne korzystanie z wolności. Pamiętajmy, jak szybko potrafi rosnąć krzywa zakażeń. Aby uniknąć kolejnej, jesiennej fali - jak najszybsze szczepienia są kluczowe" - zaznaczył.

Szczepienia

Czytaj także:
forum szczepienia 1200.jpg
Jak przyspieszyć termin drugiej dawki szczepienia? Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia

Mateusz Morawiecki zachęcał do korzystania z możliwości szczepień. "System rejestracji działa sprawnie, a rząd robi wszystko, by dostawy szczepionek do Polski były regularne i zgodne z deklaracjami" - zapewnił.

"Wymówek nie ma, więc szczepimy się!" - podkreślił.

jbt

Zobacz także

Zobacz także