X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Kompromitacja NIK". Terlecki o raporcie ws. wyborów korespondencyjnych

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 15:51
Szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki stwierdził, że raport Najwyższej Izby Kontroli w sprawie organizacji wyborów korespondencyjnych jest "kompromitacją" tej instytucji. 
Ryszard Terlecki
Ryszard TerleckiFoto: shutterstock.com/irena iris szewczyk

Polityk pytany był przez dziennikarzy o ten dokument przed posiedzeniem prezydium komitetu politycznego.

NIK PAP-1200.jpg
Wybory korespondencyjne. NIK: organizacja bez podstaw prawnych

Ryszard Terlecki negatywnie ocenił treść raportu. Szef klubu PiS podkreślił, że "NIK nie może opierać się na jakichś opozycyjnych gazetkach".

Dodał, że sytuacja, w której władze państwa musiały podejmować decyzje związane z przestrzeganiem konstytucji, demokracji, a równocześnie z narastająca wtedy pandemią wymagały nadzwyczajnych działań. Zaznaczył, że były one zgodne z prawem.

Posłuchaj
00:22 11075746_1.mp3 Wicemarszałek Sejmu R. Terlecki o raporcie NIK ws. wyborów korespondencyjnych (IAR)

Brak podstaw prawnych 

Najwyższa Izba Kontroli stwierdza w przygotowanym raporcie, że organizacja ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjnych nie miała podstaw prawnych. Prezes NIK Marian Banaś wskazał, że wybory organizuje wyłącznie Państwowa Komisja Wyborcza.

Muller.jpg
Rzecznik rządu o raporcie NIK: zarzuty wobec Poczty Polskiej i PWPW nie mają uzasadnienia w stanie prawnym

Jednocześnie NIK skierowała zawiadomienia do prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zarządy Poczty Polskiej i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w związku z organizacją ubiegłorocznych wyborów prezydenckich.

W odpowiedzi na raport Najwyższej Izby Kontroli Centrum Informacyjne Rządu wydało oświadczenie, w którym przekazało, że wszystkie decyzje o przygotowaniach do głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 10 maja 2020 roku były zgodne z prawem.

as

Czytaj także

Wybory korespondencyjne. Piotr Andrzejewski: pozwalała na nie ustawa covidowa

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 13:00
- Tutaj bardzo ważne jest, że wchodzimy w zakres działania ustawy antycovidowej i gdyby to była normalna sytuacja, to zarzut byłby uzasadniony. Jednak stosowanie prawa musi być uzależnione od warunków, w jakich ono funkcjonuje, a nie tylko od teorii - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Fogiel: raport NIK jest niesprawiedliwy, kontrolerzy nie wzięli pod uwagę pandemii

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 14:50
Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że tezy raportu Najwyższej Izby Kontroli są niesprawiedliwe. W ocenie Izby decyzje o przygotowaniach do głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 10 maja 2020 roku były niezgodne z prawem.
rozwiń zwiń