"Niebo jest dla każdego z nas". Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
Kościół katolicki obchodzi dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie jest ukoronowaniem życia ziemskiego i pamiątką triumfalnego powrotu Jezusa Chrystusa do nieba. Następujące dni mają przygotować wiernych na przyjęcie Ducha Świętego.
2021-05-16, 04:19
Powiązany Artykuł
"Katedra i uniwersytet". Nowa książka prof. Kucharczyka o kryzysie chrześcijańskiej cywilizacji
Franciszkanin z klasztoru w Niepokalanowie, ksiądz profesor Ignacy Kosmana podkreśla, że dzisiejsza uroczystość przypomina nam o drodze naszego powołania. - Przypomina nam, że ciągle trwa rekrutacja do nieba. Bo nasze imiona są zapisane w niebie. Nie możemy się wypisywać, jak to dzisiaj czynią niektórzy, poprzez apostazję - podkreślił duchowny. - Raz zostaliśmy zapisani do nieba. Owszem, można formalnie wypisać się z Kościoła, ale nasze imię jest tam zapisane. Za jaką cenę? Czy jest coś w stanie nas wypisać z nieba? - pyta franciszkanin.
Posłuchaj
- Niebo jest dla każdego z nas. Niebem jesteś i do nieba pójdziesz - przypomina ksiądz Kosmana, profesor homiletyki. Dodaje, że "nie można tylko o nim myśleć, ale o niebo trzeba zabiegać. Dlatego dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa ma nie tylko kierować nasz wzrok ku ziemi, ale wzrok i myśli ku niebu. Rzeczywistość niebiańska nie jest tylko zarezerwowana dla świętych, dla Matki Bożej, która tam jest w niebie Królową wszystkich Świętych, nie jest zarezerwowane wyłącznie dla wybranych, ale niebo jest przeznaczeniem twoim i moim" - podkreśla duszpasterz.
REKLAMA
Wniebowstąpienie obchodzi się na pamiątkę wydarzenia opisanego w Dziejach Apostolskich oraz Ewangeliach Łukasza i Marka. Jezus po swoim zmartwychwstaniu przebywał 40 dni wśród swych uczniów, po czym na Górze Oliwnej wzniósł się do nieba. Jest to symboliczne miejsce, od którego rozpoczęła się Jego Męka. Jezus na tej Górze spędził swoje ostatnie godziny na modlitwie przed zdradą Judasza i swoim pojmaniem. Uroczystość w pierwotnym Kościele łączona była z tajemnicą Zesłania Ducha Świętego na Apostołów.
dn
REKLAMA