more_horiz
Wiadomości

Awaria w Elektrowni Bełchatów. Trwają prace nad przywróceniem bloków do działania

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 20:43
Sztab specjalistów od kilku godzin pracuje nad przywróceniem do działania 10 z 11 bloków energetycznych w Elektrowni Bełchatów. Według rzeczniczki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Sandry Apanasionek, przyczyna awarii leży po stronie Polskich Sieci Elektroenergetycznych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Iwona_Olczyk/pixabay

Z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej spółki PGE GiEK SA wynika, że do awarii doszło na należącej do PSE stacji rozdzielczej w Rogowcu.

Czytaj także:
fotowoltaika shutterstock 1200.jpg
Transformacja energetyczna w Polsce. Anna Kornecka: to impuls dla rozwoju przedsiębiorstw

- W następstwie wyłączone zostały bloki w elektrowni, o łącznej mocy 3 900 MW" - mówi rzeczniczka PSE Beata Jarosz-Dziekanowska. "Po stronie PSE nie ma w tej chwili żadnych przeszkód, aby przyłączyć te bloki do systemu. Specjaliści pracują nad tym, żeby je jak najszybciej uruchomić - powiedziała Beata Jarosz-Dziekanowska.

Czytaj także:

Dostawy prądu nie są zagrożone

Czytaj także:
węgiel.jpg
Wojciech Jakóbik: Polska może skorzystać na Funduszu Sprawiedliwej Transformacji

- Krajowy System Elektroenergetyczny pracuje stabilnie i zapotrzebowanie na energię jest zaspokojone - mówiła Beata Jarosz-Dziekanowska.

Obecnie działa jeden - największy - z bloków energetycznych Elektrowni Bełchatów. Jednym z mechanizmów awaryjnych w przypadku takich sytuacji jest import energii elektrycznej od sąsiednich operatorów.

Elektrownia Bełchatów jest największą w Europie elektrownią opalaną węglem brunatnym, odpowiada za produkcję około 20-tu procent krajowego zapotrzebowania w energię elektryczną.

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem