X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: Polski Ład wspomoże samorząd przedsiębiorców i ekspansję zagraniczną firm

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 20:18
Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polski Ład, czyli nowy program społeczno-gospodarczy Zjednoczonej Prawicy wspomoże ekspansję polskich firm na zagranicznych rynkach.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki Foto: PAP/Darek Delmanowicz

polski lad forum 1200 .jpg
Wysokie poparcie społeczne dla nowych planów podatkowych rządu. Nowy sondaż

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że potrzebne jest stworzenie silnego samorządu przedsiębiorców.

Posłuchaj
00:27 Premier Polski Ład wspomoże ekspansję zagraniczną firm.mp3 Premier: Polski Ład wspomoże ekspansję zagraniczną firm (źr. IAR)

 

W Skawinie szef rządu odwiedził firmę produkującą chemię budowlaną. Podkreślał, że przedsiębiorcy eksportujący swoje produkty skarżą się, iż pozostałe kraje Unii Europejskiej stosują silną protekcję swoich firm. Premier obiecywał podobną ochronę i wsparcie krajowych przedsiębiorców z zastosowaniem takich samych norm i zasad, jak nasi zachodni partnerzy. 

Czytaj także:

- Nie możemy być od nich gorsi, nie możemy być od nich słabsi. Brakuje w Polsce samorządu gospodarczego, samorządu przedsiębiorców, który byłby równoprawnym partnerem dla potężnych samorządów zachodnioeuropejskich - wskazał.

Premier o Polskim Ładzie

Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polski Ład, czyli nowy program społeczno-gospodarczy Zjednoczonej Prawicy wspomoże ekspansję polskich firm na zagranicznych rynkach.

Przypomniał również, że jednym z punktów programu są inwestycje, których celem jest wygenerowanie ponad 500 tysięcy nowych miejsc pracy.

Kongres PiS PAP 1200.jpg
Znamy datę kongresu PiS. Poprzedzi go cykl debat o Polskim Ładzie

Zdaniem premiera, Polski Ład jest dla Polskich przedsiębiorców bardzo dobrą platformą ekspansji na rynki zagraniczne ponieważ polski rynek jest już za mały dla wielu znakomitych polskich przedsiębiorców.

- I dlatego chciałbym, żebyśmy ręka w rękę, polskie państwo i polscy przedsiębiorcy szukali też za granicą nowych rynków. Zobowiązuję się, że będziemy jeszcze bardziej wspierać politykę eksportową - podkreślił.

Szef rządu odwiedził Małopolskę w ramach objazdu kraju, w trakcie którego promuje program Polski Ład, czyli firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii.

IAR/PAP/in./

Czytaj także

"Godna waloryzacja i program trzynastek". Premier o polityce senioralnej w ramach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 19:40
Premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że polityka senioralna jest ważnym elementem Polskiego Ładu. W Rzeszowie szef rządu odwiedził Dzienny Dom Seniora Fundacji "RUDEK dla Życia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlena Maląg: Polski Ład stawia w centrum rodzinę

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 06:18
Wielka reforma społeczno-gospodarcza, w której centrum stawiamy rodzinę - tak o zaprezentowanym w sobotę Polskim Ładzie mówi minister Marlena Maląg. Znalazły się w nim prorodzinne rozwiązania z wielu obszarów, m.in. dotyczące polityki mieszkaniowej, podatkowej, rynku pracy, przewidziano także dużo większe nakłady na rozwój sieci instytucji opieki nad najmłodszymi dziećmi - podkreśla szefowa resortu rodziny i polityki społecznej w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ma sprzyjać decyzji o kolejnym dziecku". Wiceminister o polityce mieszkaniowej w Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 07:39
Rozwiązania w zakresie polityki mieszkaniowej zawarte w Polskim Ładzie mają sprzyjać podejmowaniu decyzji o małżeństwie i posiadaniu potomstwa - powiedziała wiceminister rodziny Barbara Socha. Dodała, że nowe propozycje znajdą się także w strategii demograficznej.
rozwiń zwiń