more_horiz
Wiadomości

Co z obostrzeniami w czerwcu? Premier wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 16:47
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w czerwcu nadal będzie obowiązywała część obostrzeń. Szef rządu zaznaczył, że "na całkowite ich wycofanie jest jeszcze za wcześnie".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: SmartPhotoLab/Shutterstock
moderna epa09224552 1200.jpg
Ponad 18 mln szczepień przeciwko COVID-19. Dodatkowe ułatwienia i zachęty

- Dopóki się nie zaszczepimy do poziomu odporności populacyjnej - tak nam mówią lekarze, tak nam mówią epidemiolodzy - dopóty muszą być te obostrzenia - mówił premier. Mateusz Morawiecki podkreślił, że cały czas ważne jest zachowywanie dystansu, mycie rąk i noszenie maseczek.

Czytaj także:

Jednocześnie szef rządu zaznaczył, że trwają prace nad wprowadzeniem systemu, który miałby umożliwić Polakom okazywanie potwierdzenia, że są zaszczepieni - co może być kluczowe na przykład przy podróżowaniu.

Posłuchaj
00:26 11101343_1.mp3 Premier: obostrzenia w czerwcu nie będą całkowicie wycofane (IAR)

 

- Technicznie, informatycznie będziemy do tego procesu gotowi. Czekamy, nie jesteśmy na pierwszej linii frontu wdrażania tego typu regulacji, ale chcemy, żeby nasi obywatele mieli pełnoprawne możliwości korzystania także z podróży zagranicznych i różnego rodzaju swobód, które wiążą się z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa drugiemu człowiekowi, a to bezpieczeństwo można najlepiej zabezpieczyć poprzez zaszczepienie się - mówił premier.

Przyjęcie szczepienia ma też znaczenie w przepisach krajowych. Od 4 czerwca będzie można organizować koncerty na otwartym powietrzu z udziałem publiczności. W koncercie będzie mogło brać udział maksymalnie 250 osób - do tego limitu nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciwko COVID-19.

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem