more_horiz
Wiadomości

Szef KPRM: już ponad 6 mln osób zostało w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 18:08
Michał Dworczyk, szef KPRM, poinformował na Twitterze, że została "przekroczona liczba 6 milionów osób w pełni zaszczepionych w ramach Narodowego Programu Szczepień".
Szczepienia na koronawirusa
Szczepienia na koronawirusaFoto: FORUM/Andrzej Hulimka

Warszawa ulica 1200.jpg
"Epidemia koronawirusa nadal się tli". Prof. Zajkowska apeluje o ostrożność

We wtorek Michał Dworczyk, odpowiedzialny za program szczepień przeciw COVID-19, powiedział, że liczba osób zaszczepionych i zarejestrowanych na szczepienie jest wciąż za niska. Dlatego rząd przygotował system zachęt, które mają zmobilizować Polaków do poddania się szczepieniu. Do akcji chce włączyć samorządy.

Każda gmina - w zależności od wielkości - dostanie od 10 do 40 tysięcy złotych na działania promocyjno-organizacyjne adresowane do seniorów. Ponadto gminy będą mogły konkurować o dodatkowe pieniądze.

lotnisko koronawirus pandemia samolot podróż 1200.jpg
Łatwiejsze podróżowanie w czasie wakacji. Zobacz, na czym polega system Unijnych Certyfikatów Covid

Pieniądze dla gmin

Dla 500 pierwszych gmin, które przekroczą pułap 75 procent zaszczepionych mieszkańców, rząd chce przeznaczyć po 100 tysięcy złotych. Środki te będzie można spożytkować na dowolny cel - na przykład na inwestycje bądź rozdysponowanie w ramach funduszy sołeckich. Jak wykorzystać pieniądze, każda gmin zdecyduje sama.

49 gmin dostanie po milionie złotych - będzie to każda gmina z najwyższym wskaźnikiem zaszczepienia w swoim regionie. Rejon będzie odpowiadał dawnemu województwu w poprzednim podziale terytorialnym, czyli na 49 województw. Również w tym przypadku pieniądze będzie można wykorzystać na dowolny cel.

Natomiast gmina z najwyższym wskaźnikiem zaszczepienia w Polsce otrzyma dodatkowo 2 miliony złotych. Do szczepień ma zachęcać między innymi dostępność mobilnych punktów podczas wszystkich imprez o charakterze masowym oraz loteria Narodowego Programu Szczepień.

pkur

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem