X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczepienia dzieci 12+. Rada Medyczna rekomenduje konkretny preparat

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 16:50
Rada Medyczna przy premierze rekomenduje szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 12 do 15 lat preparatem Comirnaty (szczepionka Pfizer/BioNTech). Informację przekazano na profilu @szczepimysie, prowadzonym przez Centrum Informacyjne Rządu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mahsun YILDIZ/Shutterstock

"Rada rekomenduje szczepienia przeciw COVID-19 osób od 12. do 15. roku życia preparatem Comirnaty" – napisano.

Rada Medyczna to organ pomocniczy premiera Mateusza Morawieckiego. W jej skład wchodzi przewodniczący – główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban i ponad 15 ekspertów medycznych.

shutterstock koronawirus free 1200.jpg
"Mamy kryzys zdrowia psychicznego". Maria Libura o walce z pandemią

Do zadań Rady Medycznej należy przede wszystkim analiza i ocena bieżącej sytuacji w kraju, opracowywanie propozycji działań i opiniowanie aktów prawnych, jak rozporządzenia, które wprowadzają nowe zasady i ograniczenia w kraju.

Europejska Agencja Leków (EMA) w piątek zatwierdziła wniosek o rozszerzenie stosowania szczepionki Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 na dzieci w wieku od 12 do 15 lat.


Czytaj także:

EMA podała, że zalecane stosowanie szczepionki Comirnaty przeciwko COVID-19 u dzieci w wieku 12-15 lat będzie takie samo, jak u osób w wieku 16 lat i starszych. Ma być podawana identycznie w formie dwóch zastrzyków, w odstępie co najmniej trzech tygodni.

bf


Czytaj także

Zmiany w rozporządzeniu dotyczącym obostrzeń. Luzowanie obejmie także koncerty

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 08:07
Od 4 czerwca będą możliwe koncerty na otwartym powietrzu z udziałem publiczności, do 250 osób i przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy uczestnikami - wynika z rozporządzenia ws. ograniczeń opublikowanego we wtorek w Dzienniku Ustaw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesienią czwarta fala pandemii? Prof. Horban: jeśli nie będziemy się szczepić, to pewne

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 10:01
- Jeśli ludzie nie będą się szczepić przeciw COVID-19, to prawie jak w banku jesienią będzie kolejna fala epidemii - przestrzega przewodniczący Rady Medycznej przy premierze RP prof. Andrzej Horban. Jego zdaniem, odwołanie stanu epidemii w czerwcu jest mało prawdopodobne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Ernest Kuchar o wprowadzeniu na rynek pierwszego leku na koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 19:15
- Celem tego leku będzie zapobieganie nadmiernej reakcji zapalnej. Wirus rozpoczyna reakcję zapalną w organizmie, ale zabija nas tzw. burza cytokinowa, nadmierna reakcja na zakażenie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ernest Kuchar z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń