X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To hasło nie jest pustym sloganem". Pierwsza dama o wręczonych nagrodach "Teraz Polska"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 16:54
W Pałacu Prezydenckim w Warszawie rozstrzygnięto 31. konkurs "Teraz Polska". Statuetki co roku otrzymują wyróżniające się firmy dostarczające produkty, usługi oraz innowacje. Kapituła wyłoniła 24 laureatów, przyznano także 2 wyróżnienia.
Agata Kornhauser-Duda na gali finałowej 31. konkursu Teraz Polska
Agata Kornhauser-Duda na gali finałowej 31. konkursu "Teraz Polska"Foto: PAP/Rafał Guz

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda gratulując najlepszym przedsiębiorstwom podkreślała, że szczególnie ważną rolę pełniły i pełnią one w dobie pandemii. - Państwo dawali nam, społeczeństwu, poczucie stabilności, pewności jutra, którego filarem są dobrze zarządzane polskie firmy - mówiła.

Prezydent PAP-1200.jpg
Prezydent: polskie firmy potrafią osiągać poziom już nie tylko europejski, ale i światowy
Posłuchaj
00:24 Teraz Polska IAR1.mp3 Agata Kornahuser-Duda o nagrodzie "Teraz Polska" (IAR)

Pierwsza dama podkreśliła, że ta stabilność jest niezwykle ważna w sytuacjach, które są zupełnie nowe, których nigdy wcześniej nie przeżywaliśmy, jak właśnie pandemia COVID-19. - Hasło "Teraz Polska", to nie jest pusty slogan. Wręcz przeciwnie. To jest idea, która urzeczywistnia się i uobecnia tu i teraz - dodała Agata Kornhauser-Duda.

Nagrodzono polskie firmy

W gronie laureatów konkursu "Teraz Polska" znalazło się przedsiębiorstwo Questo. W jego portfolio znajduje się marka "Polski Mniszek" - kawa bezkofeinowa na bazie korzenia mniszka lekarskiego. Nagrodę odebrał prezes Paweł Brochocki. - Przede wszystkim jest to znakomite wyróżnienie, ale również zobowiązanie do tworzenia coraz większej gamy produktów, które - myślę - już w niedalekiej przyszłości pokażemy - mówił Paweł Brochocki.

Posłuchaj
00:23 Teraz polska iar2.mp3 Paweł Brochocki o otrzymaniu nagrody "Teraz Polska" (IAR)

Prezes firmy Questo podkreślił, że korzeń mniszka lekarskiego, z którego firma produkuje kawę, jest pozyskiwany od polskich producentów, przetwarzana na miejscu, w zakładach firmy. - Możemy powiedzieć, że jest to kawa w stu procentach polska - dodał.

Czytaj również:

Nowa nagoda

marek-zuber.jpg
Marek Zuber: eksport wyciąga nas z koronawirusowego dołka

Po raz pierwszy organizatorzy wręczyli także nagrodę "Młody Promotor Polski". Trafia ona do młodych naukowców, artystów lub sportowców, którzy przy okazji swoich sukcesów, budują pozytywną markę Polski za granicą. Pierwszą odsłonę konkursu wygrał pianista Piotr Alexewicz.

Polskie Radio jest patronem medialnym konkursu 'Teraz Polska".

jmo

Czytaj także

Uwaga na firmy, które mają pomóc w spłacie długów. UOKiK ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 11:47
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny przestrzega przed korzystaniem z usług firm oferujących pomoc w spłacie zadłużenia i zachęca do korzystania ze wsparcia świadczonego przez miejskich i powiatowych rzeczników konsumentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik MŚP apeluje do premiera: przyspieszenie odmrażania gospodarki może uratować bardzo wiele miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 15:46
- Będę zachęcał pana premiera i radę medyczną do tego, żeby jeszcze raz rozpatrzyli to, czy w tych warunkach sanitarnych nie można jednak przyspieszyć odmrażania gospodarki. Naszym zdaniem - przedsiębiorców - jest to konieczne, żeby uratować bardzo wiele firm i dużo miejsc pracy - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. 
rozwiń zwiń