X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Więcej połączeń do popularnych wakacyjnych kurortów. Sprawdź letni rozkład jazdy na kolei

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 23:59
O północy, w nocy z soboty na niedzielę wejdzie w życie letnia korekta rozkładu jazdy na kolei. Przewoźnicy zapowiadają więcej połączeń do popularnych wakacyjnych kurortów. Zwiększy się też częstotliwość kursowania na niektórych trasach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Grand Warszawski/Shutterstock
pociąg dworzec 1200.jpg
Eksperci: połączenia kolejowe to szansa na rozwój regionów, tańszy transport I większą mobilność obywateli

Jak mówi prezes PKP Intercity Marek Chraniuk, pociągiem należącym do tego przewoźnika będzie się można dostać do większości wakacyjnych miejscowości. Wśród nich wymienił Hel, Juratę, Władysławowo, Ustkę, czy Kołobrzeg. W sezonie letnim pociągi znów będą kursować na trasie do Zakopanego.

Posłuchaj
00:18 11132381_1.mp3 Od północy letni rozkład jazdy na kolei (IAR)

 

W sumie przewoźnik w czasie wakacji będzie uruchamiał ponad 420 pociągów w ciągu doby. Jak mówi prezes PKP Intercity Marek Chraniuk, na wybranych trasach skróci się czas podróży. Chodzi między innymi o trasę Kraków - Katowice, a także Lublin - Warszawa. Czas przejazdu na tej trasie skróci się z ponad 2 godzin i 30 minut do dwóch godzin i dziewięciu minut. Zamiast ośmiu par połączeń pojawi się na torach 11. Więcej pociągów pojawi się także na trasie Kraków - Katowice. Dziś jest to dziesięć par, od czerwca będzie to 18 par.

W rozkładzie pojawi się między innymi zupełnie nowe, bezpośrednie połączenie z Warszawy do Hajnówki. Nowy rozkład, to także nowe przystanki i stacje. Jak mówi Tomasz Gontarz z zarządu PKP Intercity, zakończenie prac modernizacyjnych na niektórych odcinkach umożliwi zwiększenie dostępu do kolei. Jednym z uruchomionych przystanków jest Łódź - Retkinia, który umożliwi szybki dostęp do kolei około 70 tysiącom mieszkańców tego rejonu.

W czasie wakacji będzie można korzystać z wagonów Combo, które są przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi i osób niepełnosprawnych. Takie wagony pojawią się między innymi na trasach z Wrocławia nad morze i z Krakowa do Gdyni.

dn

Czytaj także

W niedzielę 13 czerwca wraca wiele połączeń kolejowych. Zobacz, co się zmieni w rozkładach jazdy

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 11:20
Wrócą połączenia dalekobieżne do Zakopanego i Hajnówki, w trasy wyruszą pociągi wakacyjne, przybędzie 10 nowych przystanków m.in. w Łodzi, Krakowie i Olsztynie - poinformowało PKP PLK.
rozwiń zwiń