more_horiz
Wiadomości

Akt oskarżenia ws. oszustw przy internetowej sprzedaży sprzętu RTV. Wyłudzono ponad 2 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 08:41
Do Sądu Okręgowego w Łodzi skierowany został akt oskarżenia wobec czterech osób, które odpowiedzą za oszustwa przy internetowej sprzedaży sprzętu RTV i AGD. Pokrzywdzonych jest ponad 1,3 tys. osób, a kwota wyłudzonego mienia to ponad 2 mln zł.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Śledztwo w tej sprawie prowadził Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. Akt oskarżenia przeciwko czterem osobom został skierowany do Sadu Okręgowego w Łodzi.

policja łódzkie recydywa 1200.png
Kradł, bo "nie zamierzał pracować". Szczery recydywista zatrzymany w Łodzi

"Stałe źródło dochodu"

"W liczącym 2860 stron akcie oskarżania prokurator zarzucił czterem osobom oszustwo na szkodę 1352 klientów sklepów internetowych sprzedających rzekomy sprzęt AGD i RTV. Prokurator zarzucił oskarżonym popełnienie przestępstwa oszustwa co do mienia znacznej wartości. Oskarżeni uczynili sobie ze swojej działalności stałe źródło dochodu" - podał w poniedziałek Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. Proceder trwał od października 2011 roku do grudnia 2012 roku. Wartość wyłudzonego mienia oszacowano na ponad 2 mln zł.

Sklepy internetowe, za których pośrednictwem dokonywano oszustw to 17dni.pl, fotohrabia.pl, platinium RTV, agdzdostawa.pl i megamall.pl. Jak podaje PK, należą one do spółek Thurman Holdings, Newcastle, Navarro i Iron Gate. Sklepy oferowały klientom towary, których nie posiadały na stanie magazynowym. Klientów miały przyciągać atrakcyjne ceny.

Czytaj również:

Do 10 lat więzienia

"Prezentowana na stronach internetowych tych sklepów oferta była ofertą sprzedaży sprzętu dostępnego u dystrybutorów, który był zamawiany przez sklepy dopiero po opłaceniu zamówienia przez klienta. Spółki nie posiadały magazynów przeznaczonych na składowanie i przechowywanie towarów oferowanych do sprzedaży. Klienci, pomimo uregulowania należności, nie otrzymywali zamówionego towaru ani nie uzyskiwali zwrotu zapłaconej kwoty" - przekazał oskarżyciel.

W toku śledztwa zgromadzono obszerną dokumentację dotyczącą zarówno funkcjonowania sklepów internetowych oraz potwierdzającą fakt złożenia zamówień przez klientów i ich niezrealizowania. Czyny zarzucone oskarżonym zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem