X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister zdrowia podpisał rozporządzenie "Profilaktyka 40+". Ma pomóc w odbudowie zdrowia po epidemii

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 17:21
Od 1 lipca każdy Polak powyżej 40. roku życia otrzyma jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych. Minister Adam Niedzielski podpisał rozporządzenie dotyczące programu "Profilaktyka 40+". Aby zwiększyć dostępność do lekarzy specjalistów, także od 1 lipca do końca 2021 roku zostaną zniesione limity przyjęć do lekarzy specjalistów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Africa Studio

- "Profilaktyka 40+" ma pomóc w odbudowie zdrowia po epidemii, ale też przygotować Polaków na tego typu wydarzenia w przyszłości. Dlatego zadbajmy o nasze zdrowie i skorzystajmy z zaproponowanego projektu profilaktyki - podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski w komunikacie na stronie resortu zdrowia.

Czytaj także:
szczepienia 1200 shutterstock.jpg
COVID-19 w Polsce. Już ponad 9,2 mln osób otrzymało dwie dawki szczepionki

Osoby, które chcą skorzystać z pakietu badań, powinny wypełnić ankietę umieszczoną w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP), która pozwoli na ocenę czynników ryzyka. Dzięki temu zostanie wygenerowane zlecenie pakietu badań odpowiedniego dla płci.

Osoby, które nie skorzystają z formularza umieszczonego w IKP, mogą uzyskać wsparcie konsultanta w ramach infolinii Domowej Opieki Medycznej.

Każdy uprawniony będzie mógł skorzystać z pakietu badań diagnostycznych w punkcie, który będzie realizował program "Profilaktyka 40+". Wystarczy, że zgłosi się do placówki z dowodem osobistym.


Czytaj także:

Dostępne pakiety 

Czytaj także:
Pfizer free shutterstock 1200.jpg
Koronawirus. Szczepionki mRNA chronią także osoby niezaszczepione

W ramach programu "Profilaktyka 40+" są pakiety badań diagnostycznych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn oraz pakiet wspólny.

Pakiet badań dla kobiet będzie zawierał: morfologię krwi obwodowej ze wzorem odsetkowym i płytkami krwi, stężenie cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy, stężenie glukozy, ocenę funkcji wątroby (AlAT, AspAT, GGTP - enzymy wątrobowe), kreatyninę, badanie ogólne moczu, kwas moczowy, krew utajoną w kale.

Pakiet dla mężczyzn będzie zawierał: morfologię krwi obwodowej ze wzorem odsetkowym i płytkami krwi, stężenie cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy, stężenie glukozy, ocenę funkcji wątroby (AlAT, AspAT, GGTP - enzymy wątrobowe), kreatyninę, badanie ogólne moczu, kwas moczowy, krew utajoną w kale oraz PSA (badanie w kierunku raka prostaty).

Pakiet wspólny dla kobiet i mężczyzn zawiera: pomiar ciśnienia tętniczego, ocenę miarowości rytmu serca, pomiar masy ciała, wzrostu, obwodu w pasie oraz obliczenie wskaźnika masy ciała (BMI).

Program "Profilaktyka 40+" będzie realizowany od 1 lipca do 31 grudnia 2021 roku.

jbt

Czytaj także

Pielęgniarki do wyższej grupy zarobkowej, wzrost płac salowych i fizjoterapeutów. Rząd przyjął projekt ministra zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 13:51
Rząd przyjął projekt ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o wprowadzeniu płacy minimalnej w ochronie zdrowia. W ciągu sześciu miesięcy na ten cel mają trafić 4 miliardy złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na poprawę jakości usług nie będziemy żałowali środków". Szef MZ zapowiada nowe narzędzia dla pacjentów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 11:56
Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził, że przeznaczenie na system ochrony zdrowia w 2027 roku 7 procent PKB to rzecz spektakularna i bez precedensu. Podczas debaty poświęconej założeniom Polskiego Ładu mówił on w Chełmie, że pacjent musi być na pierwszym miejscu.
rozwiń zwiń