X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MEiN: Polski Ład zapewni duże inwestycje w żłobki i przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 14:31
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wziął udział w uroczystości otwarcia pierwszego żłobka w gminie Wólka w województwie lubelskim. Powstał on dzięki wsparciu z programu Maluch Plus. Na inwestycję, która pozwoli zorganizować opiekę dla najmłodszych dzieci, rząd przeznaczył około 750 tysięcy złotych, a władze gminy dołożyły 250 tysięcy złotych.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek
Minister edukacji i nauki Przemysław CzarnekFoto: PAP/Bartłomiej Wójtowicz
Tadeusz Kościński free Ministerstwo Finansów.jpg
"Wszyscy skorzystamy na reformie". Minister finansów o Polskim Ładzie

Minister Przemysław Czarnek zapewnił, że podobne inwestycje są wpisane w Polski Ład. Rządowy program społeczno-gospodarczy zapewni wsparcie dla inwestycji w żłobki, przedszkola czy szkoły. W ramach programu około tysiąc szkół stanie się budynkami niskoemisyjnymi.

Posłuchaj
00:18 11145946_1.mp3 Minister Przemysław Czarnek: Polski Ład zapewni duże inwestycje w żłobki i przedszkola (IAR)

 

- W ten sposób chcemy wspomagać rodziców po to, żeby mogli podejmować decyzje o tym, żeby zakładać rodziny i zradzać potomstwo - mówił minister Przemysław Czarnek.

Zgodnie z założeniami rządowego programu Maluch Plus, w każdej gminie w Polsce ma powstać żłobek lub klub opieki nad najmłodszymi dziećmi. Ma to stworzyć warunki, by rodzice mogli łączyć pracę zawodową z wychowaniem dzieci. W tym roku budżet na tworzenie nowych i dofinansowanie funkcjonowania już istniejących miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi wynosi 450 milionów złotych.

dn

Czytaj także

Będą dodatkowe lekcje historii? Minister edukacji odpowiada

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 19:40
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że młodzież powinna wiedzieć, na jakich podwalinach budowana jest Polska, dlatego przygotowywana jest reforma programowa nauczania historii w szkołach. Zwiększenie liczby godzin historii zapowiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas prezentacji Polskiego Ładu.
rozwiń zwiń