X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ważne informacje dot. świadczenia 500+. Czas na złożenie wniosku tylko do końca czerwca

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 08:39
- Tylko złożenie wniosku o 500+ do końca czerwca gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca - przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Program Rodzina 500+zdjęcie ilustracyjne
Program Rodzina 500+/zdjęcie ilustracyjneFoto: MRPiPS

W tym roku rodzice chcący skorzystać ze wsparcia z programu "Rodzina 500+" muszą złożyć wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego. Prawo do tego świadczenia ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku.

elżbieta witek polski ład 1200 free tt.jpg
"Potężny program na wiele, wiele lat". Elżbieta Witek o Polskim Ładzie

Bez zwłoki

- Wnioski przyjmujemy już od 1 lutego, zdecydowana większość rodziców już złożyła wniosek. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, nie powinni zwlekać. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca. Złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku – wyjaśnia szefowa MRiPS.

Czytaj także:

Wniosek można złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS. Wnioski przyjmowane są również drogą tradycyjną – podczas wizyty w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 sierpnia tego roku.

Resort przypomina, że od czasu zniesienia kryterium dochodowego rodzice nie muszą już dokumentować swojej sytuacji dochodowej, a ustalając prawo do świadczenia wychowawczego, organ realizujący to świadczenie opiera się przede wszystkim na informacjach zawartych we wniosku.

dz

Czytaj także

Złożenie wniosku o 500+ w kwietniu pozwoli zachować ciągłość świadczenia. Minister rodziny przypomina

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 10:55
Jeszcze przez kilka dni, do końca kwietnia warto złożyć wnioski o świadczenie 500+. To ważne do zachowania ciągłości jego otrzymywania. Począwszy od 2021 roku prawo do wypłaty 500+ jest ustalane na nowy okres oświadczeniowy, który będzie trwał od 1 czerwca tego roku do 31 maja 2022 – podkreśla Marlena Maląg, minister rodziny i pomocy społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister rodziny radzi, co zrobić gdy zapomnieliśmy złożyć nowy wniosek o 500+

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 13:04
W tym roku świadczenie 500+ przyznawane jest na okres od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku. - Osoby, które złożyły wnioski o świadczenie wychowawcze 500 Plus do końca kwietnia nie będą miały żadnej przerwy w wypłacie świadczenia - przypomina wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.
rozwiń zwiń