more_horiz
Wiadomości

Zmarł reżyser Andrzej Zakrzewski. "Wszystko oddał sztuce radiowej"

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 19:02
Zmarł Andrzej Zakrzewski - reżyser filmowy, telewizyjny i radiowy.  - Przez całe swoje piękne, artystyczne życie, był związany z Teatrem Polskiego Radia. Wszystkie swoje umiejętności, sposób patrzenia na świat, na ludzi oddał sztuce radiowej - wspominał reżysera dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Martyn Jandula

Zmarł Andrzej Zakrzewski - reżyser filmowy, telewizyjny i radiowy. Miał 86 lat. O śmierci artysty poinformował dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. - Dotarła do mnie wstrząsająca wiadomość o śmierci Andrzeja Zakrzewskiego, jednego z najwybitniejszych reżyserów Teatru Polskiego Radia - mówił dyrektor.

Czytaj także:
Zbigniew Kopalko.jpg
Zbigniew Kopalko – kreator wyobraźni

- Przez całe swoje piękne, artystyczne życie był związany z Teatrem Polskiego Radia. Wszystkie swoje umiejętności, sposób patrzenia na świat, na ludzi oddał sztuce radiowej. Był uwielbiany przez aktorów. Przyjaźnił się z największymi - z Gustawem Holoubkiem, Zbigniewem Zapasiewiczem - wspominał Janusz Kukuła. Podkreślił także, że Andrzej Zakrzewski był jednym z najważniejszych ludzi w historii radiofonii publicznej w Polsce.

Posłuchaj
00:32 11165597_1.mp3 Janusz Kukuła o Andrzeju Zakrzewskim (IAR)

Czytaj także:

Wybitny reżyser

Czytaj także:
$ rozbiór.JPG
Słuchowisko w radiowej Jedynce: "Czwarty rozbiór". Posłuchaj

- Pan Andrzej Zakrzewski to wielka kultura - ogromna znajomość literatury, przede wszystkim francuskiej. Fenomenalnie potrafił pracować nad tekstem. Z aktorem szukał zawsze dobra i piękna. Był wielkim znawcą historii przede wszystkim Powstania Warszawskiego. To dzięki niemu powstało bardzo wiele pięknych słuchowisk opowiadających o tym przerażającym okresie - mówił Janusz Kukuła. 

Posłuchaj
00:28 11165597_2.mp3 Janusz Kukuła podkreślił, że Andrzej Zakrzewski był jednym z najważniejszych ludzi w historii radiofonii publicznej w Polsce. (IAR)

Andrzej Zakrzewski w 2001 roku otrzymał nagrodę Teatru Polskiego Radia - Honorowy Wielki Splendor. W 1997 roku zdobył Grand Prix Festiwalu Słuchowisk Polskiego Radia w Bolimowie za "Kartotekę rozrzuconą" według Tadeusza Różewicza.

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem