more_horiz
Wiadomości

"Ułatwienia dla osób z Kartą Polaka". Michał Dworczyk o szczepieniach

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 16:53
Odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień minister Michał Dworczyk podkreślał na konferencji w KPRM, że procedury organizacyjne dotyczące dystrybucji szczepionek są ukierunkowane ma minimalizowanie strat preparatu. Poinformował, że od przyszłego tygodnia w tym celu zostaną wprowadzone ułatwienia w dostępie do szczepień dla osób z Kartą Polaka.
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: Adam Guz/KPRM

Szef KPRM mówił, że do szczepień będą dopuszczone bez żadnych dodatkowych wymogów, które obowiązują innych obcokrajowców chcących zaszczepić się w Polsce wszystkie osoby, które posiadają Kartę Polaka. Minister Michał Dworczyk tłumaczył, że decyzja o zastosowaniu między innymi tego mechanizmu jest związana ze spodziewanym wzrostem liczby niewykorzystanych szczepionek

forum michał dworczyk 1200.png
Szef KPRM: na ten moment nie planujemy wprowadzenia odpłatności za szczepienia

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski podkreślał, że strat szczepionek nie jest dużo. - Bardzo angażujemy się, żeby tych strat było jak najmniej - mówił szef RARS. Zachęcając punkty szczepień, by nie przetrzymywały u siebie preparatu, podkreślał, że Agencja dysponuje sprzętem - jak specjalne lodówki - który pozwala w bezpieczny sposób przetransportować szczepionki do innych punktów.

"Straty utylizacyjne są na poziomie ok. promila"

Michał Kuczmierowski dodał, że "w tej chwili straty utylizacyjne są nadal na poziomie około promila". - To jest dość dobry wynik - podkreślił szef RARS.

Minister Michał Dworczyk poinformował, że obecnie zaszczepionych jedną dawką bądź zarejestrowanych jest 54 procent pełnoletnich Polaków. Dodał, że zainteresowanie szczepieniami spadło.

nt

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także