Sejmowa komisja za przyjęciem sprawozdań KRRiT i RMN za 2020 rok
Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu rekomendowała Sejmowi przyjęcie sprawozdań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Mediów Narodowych za 2020 rok.
2021-07-06, 20:19
Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski mówił posłom, między innymi, o rozwoju systemu radiofonii cyfrowej w Polsce.
Powiązany Artykuł
"Doskonale pełniona misja nadawcy publicznego". Prezes Polskiego Radia o przyjęciu sprawozdania przez KRRiT
- Głównie Polskie Radio rozwija ten system. Uruchomiło kilka dodatkowych programów radiowych, między innymi, ostatnio Polskie Radio Kierowców. Jest on emitowany na falach radiach cyfrowego, ale także z dużą ekspansją i dużą siłą przebija się w formie aplikacyjnej: w internecie, na aplikacjach na telefonach komórkowych - zaznaczył.
Posłuchaj
REKLAMA
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański podkreślił, że informacja przedstawiona posłom dotyczy przede wszystkim decyzji personalnych wobec organów spółek mediów publicznych.
- Myśmy kształtowali zarządy i rady nadzorcze niektórych spółek radiofonii i telewizji oraz Polskiej Agencji Prasowej w sytuacji powstających wakatów albo jeżeli kończyła się kadencja zarządu czy rady nadzorczej. Tak samo uzupełnialiśmy w tym czasie wakaty w radach programowych - powiedział.
REKLAMA
Posłuchaj
Sprawozdanie KRRiT
Sprawozdanie KRRiT zawiera informacje o sposobie wykonywania ustawowych zadań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w 2020 roku m.in. dotyczących prowadzenia postępowań koncesyjnych, sprawowania kontroli działalności nadawców, podziału opłat abonamentowych, organizowania współpracy międzynarodowej, wydawania rozporządzeń, jako wykonawczych aktów prawnych stosownie do posiadanych upoważnień. W informacji o podstawowych problemach radiofonii i telewizji znajduje się szersza analiza wybranych, najważniejszych zjawisk i procesów zachodzących na rynku mediów audiowizualnych. Oba dokumenty zawierają również informację dotyczącą wpływu pandemii COVID-19 na rynek medialny.
Rada Mediów Narodowych została powołana w połowie 2016 roku. Ma za zadanie m.in. powoływanie i odwoływanie zarządów i rad nadzorczych oraz rad programowych Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej. Zajmuje się również sprawami wewnętrznymi spółek mediów publicznych w razie pojawienia się nieprawidłowości.
ms
REKLAMA
REKLAMA