X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rząd za zmianami na uczelniach. Czarnek: będziemy krajem o najwyższym stopniu wolności

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 16:01
- Pakiet wolności akademickiej wprowadza pełną wolność na wszystkich uczelniach w Polsce, będziemy w Europie krajem o najwyższym stopniu wolności naukowej, jaki można sobie wyobrazić - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - To jest równość, o którą walczymy i to jest ta tolerancja, o która walczymy - dodał. 
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: PAP/Mateusz Marek

Rząd we wtorek przyjął nowelizację ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, przedłożony przez ministra edukacji i nauki, tzw. "pakiet wolnościowy" lub "pakiet wolności akademickiej". Zakłada on m.in. to, że wyrażanie przez nauczycieli akademickich przekonań religijnych, światopoglądowych lub filozoficznych nie będzie stanowiło przewinienia dyscyplinarnego.

posiedzenie MEiN free tt twitter 1200.jpg
"Pakiet wolności akademickiej". Rząd przyjął nowelizację ustawy o szkolnictwie wyższym

"Katolicy, chrześcijanie obrażani na różne sposoby"

Zdaniem ministra, który wystąpił w Radiu Maryja, pakiet wolności akademickiej jest krytykowany, bo "kiedyś wolność była tylko dla niektórych, była dla świata lewicowego, lewicowo-liberalnego, komunistycznego". - Jakiekolwiek hasła dotyczące ideologii, genderowej, LGBT, dotyczące światopoglądu komunistycznego, wręcz marksistowskiego, neomarksistowskiego mogły być swobodnie głoszone na uczelniach, mogły być organizowane konferencje, sympozja. Mogliśmy być tam my wszyscy katolicy, chrześcijanie obrażani na różny sposób. Tezy, jakie są głoszone nieraz na uczelniach czy przez naukowców pod naszym adresem są nawet wulgarne - stwierdził.

- To było w porządku, natomiast jeżeli ktokolwiek się temu sprzeciwił zaraz miał tzw. postępowanie wyjaśniające i to dotyczyło kilkudziesięciu naukowców w Polsce z tej strony - podkreślił szef resortu edukacji i nauki.

Czytaj także: 

Przemysław Czarnek dodał, że zdecydowana większość naukowców zamilkła, gdyż nawet gdyby chcieli stawać w obronie takich osób, to bali się, bo mogli być poddani ostracyzmowi. - Pakiet wolności dlatego nie podoba się, bo wprowadza wolności akademickie, bo wprowadza wolność. Człowiekowi, który nie jest człowiekiem wolności, tylko człowiekiem totalitaryzmu, nigdy coś, co będzie związane z prawdziwą wolnością podobać się nie będzie. Dlatego mamy tego rodzaju sprzeciw - mówił polityk. 

"Równość, o którą walczymy"

Minister ocenił, że świat naukowy, świat akademicki jest dzisiaj przesiąknięty osobami o światopoglądzie lewicowym bądź lewicowo liberalnym. Zaznaczył, że to wcale nie musi oznaczać, że osoby o światopoglądzie konserwatywnym i chrześcijańskim mają być nieobecne na uczelni i nie mają mieć swoich praw.

 - My tylko chcemy, żeby wszyscy mieli takie same prawa. To jest równość, o którą walczymy i to jest ta tolerancja, o która walczymy, bo ci od tzw. równości i tzw. tolerancji potrafią tylko wulgarnymi hasłami i obscenicznymi zachowaniami epatować innych na ulicach miast, ale z wolnością i tolerancją nie mają nic wspólnego - dodał Przemysław Czarnek.


mbl

Czytaj także

Minister edukacji odznaczył Jana Kasprzyka. Otrzymał on medal KEN

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 23:45
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odznaczył medalem Komisji Edukacji Narodowej szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Kasprzyka i historyków, którzy upowszechniają wiedzę o dziejach narodu i państwa polskiego - przekazało MEiN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma nic wspólnego z tolerancją i równością". Szef MEiN o warszawskiej Paradzie Równości

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 10:39
- To fetyszyzowanie i wykrzywianie równości i tolerancji - powiedział w programie "#Jedziemy" na antenie TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek komentując wydarzenia, które miały miejsce na Paradzie Równości.
rozwiń zwiń