"Powstanie regulacja określająca niepołączalność pewnych sytuacji rodzinnych". Müller o ustawie sanacyjnej
- Powstanie ustawa, która będzie w sposób jednoznaczny określała niepołączalność pewnych sytuacji rodzinnych, z pewnymi funkcjami w spółkach Skarbu Państwa - zapowiedział w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.
2021-07-08, 16:59
Uchwała przejęta podczas sobotniego Kongresu PiS przewiduje, że współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów PiS nie mogą zasiadać w radach nadzorczych państwowych spółek. Zakaz dotyczy też zatrudniania w spółkach SP członków najbliższej rodziny posłów i senatorów PiS. W uchwale zaznaczono, że zakazy nie obejmują osób, które zostały "zatrudnione/pracują w strukturach spółek Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe i jednocześnie doszło do nadzwyczajnej sytuacji życiowej". Wykonaniem uchwały ma zająć się resort aktywów, o czym mówił szef tego ministerstwa, wicepremier Jacek Sasin.
Powiązany Artykuł

"Naprawa niewłaściwych sytuacji jest naszym obowiązkiem". Fogiel o uchwale sanacyjnej
Piotr Müller pytany w czwartek w Sejmie przez dziennikarzy czy ministerstwo aktywów państwowych przedstawi listę osób, które na mocy tej uchwały miałyby być zwolnione, odparł, że nic na ten temat nie wie.
- Nie wiem, jakie jest w tej chwili stanowisko MAP. Natomiast nie spodziewam się, żeby powstała jakakolwiek specjalna lista - podkreślił.
Czytaj także:
- "Kierunek jest słuszny". Anna Maria Żukowska o pomyśle ustawy antysitwowej
- Kongres PiS. Delegaci rozpoczęli głosowania, wybiorą m.in. szefa partii
- Natomiast powstanie ustawa, która będzie w sposób jednoznaczny określała niepołączalność pewnych sytuacji, tzn. rodzinnych, z pewnymi funkcjami w spółkach Skarbu Państwa, po to aby nie było wątpliwości, czy ktoś jest objęty tą ustawą, czy nie jest objęty tą ustawą. Żeby ten temat rozwiązać wyciągając wnioski z błędów z przeszłości - oświadczył Müller.
REKLAMA
bf
REKLAMA