more_horiz
Wiadomości

Uwaga na burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenia

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 13:12
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem w południowych i południowo-wschodnich województwach. Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW, poinformowała, że burze przemieszczają się od południa w głąb kraju.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

mężczyzna fontanna park upał 1200.jpg
Dziś powrócą upały. Mogą wystąpić burze, deszcz i grad

Synoptyk powiedziała, że alerty wydano dla południowej części województwa dolnośląskiego, południowej części województwa mazowieckiego, a także dla: opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. IMGW przewiduje też ostrzeżenie dla województwa świętokrzyskiego. W południowo-wschodniej części kraju ostrzeżenia przed burzami zaczną obowiązywać po południu.

Posłuchaj
00:29 11186345_1.mp3 IMGW ostrzega przed burzami z gradem (IAR)

 

Małgorzata Tomczuk zapowiedziała, że jeszcze dziś IMGW wyda alerty przed upałami dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego, a także prawdopodobnie dla lubelskiego. Mają one obowiązywać od jutra. Według prognoz, upały potrwają przynajmniej do czwartku. Od jutra w niektórych miejscach w kraju można spodziewać się 32-33 stopni Celsjusza.

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem