X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"W stu procentach oparta na faktach". Prezydent o książce opsiującej jego kampanię w 2020 roku

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 02:08
Pierwsza rocznica reelekcji Andrzeja Dudy na prezydenta Polski była okazją do spotkania autorskiego w warszawskiej siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich poświęconego książce Marcina Wikły "Operacja Duda 2020. Tajemnice kampanii”.
Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu poświęconym książce opisującej jego kampanię w 2015 roku
Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu poświęconym książce opisującej jego kampanię w 2015 rokuFoto: PAP/Andrzej Lange

Autor książki, dziennikarz i publicysta Marcin Wikło, powiedział, że po raz pierwszy pomyślał o napisaniu takiej książki w 2015 roku podczas pierwszej wyprawy "DudaBusem” na północy Mazowsza. - Widziałem, że niewiele po tej pierwszej, absolutnie przełomowej kampanii 2015 roku zostało. Później pomyślałem sobie: trzeba to jakoś ująć i spisać - mówił Marcin Wikło.

spotkanie 1200 pap.jpg
"To była bardzo trudna kampania". Prezydent w rocznicę reelekcji na spotkaniu dot. książki "Operacja Duda 2020"

Podczas obu kampanii prezydenckich Marcin Wikło relacjonował podróże "DudaBusem” na swoim internetowym blogu na portalu wpolityce.pl. Książka w większości bazuje na jego wpisach z 2020 roku, a także dodatkowych notatkach i fotografiach.

Książka "w stu procentach prawdziwa"

W spotkaniu w siedzibie SDP wziął udział także główny bohater publikacji prezydent Andrzej Duda. W swoim wystąpieniu powiedział, że w sferze faktów książka jest "w stu procentach oparta na faktach". - Co do ocen, co do pewnych meandrów - można się uśmiechać, ale nie tych najważniejszych - mówił.

Posłuchaj
00:19 ksiazka wiklo setka 2 .mp3 Prezydent Andrzej Duda: książka jest w 100 proc. oparta na faktach (IAR)

Czytaj także: 

Prezydent dodał, że najbardziej spodobały mu się fragmenty, w których autor rozmawia z mieszkańcami poszczególnych regionów Polski. - Właśnie takie marginesowe zapiski pana redaktora z jego rozmów z ludźmi, które prowadził gdzieś na obrzeżach moich spotkań. To było dla mnie bardzo interesujące, takie pewne mechanizmy, których ja nie widzę - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Relacje z wewnętrznych spotkań i narad

Książka Marcina Wikły liczy 272 strony. Została wydana w maju tego roku przez wydawnictwo Latarnia. Jak można przeczytać w zapowiedzi, opowieść uzupełniona jest o relacje z wewnętrznych spotkań i narad w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy.


mbl

Czytaj także

"To wspólny sukces". Prezydent o wygraniu ubiegłorocznych wyborów

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 17:56
- Wygrana w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich to wspólny sukces osób, które wierzyły, że bez tego nie da się dalej zmieniać Polski, ale nie był to sukces łatwy do osiągniecia - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla telewizji wPolsce.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pałac Saski, jeden z symboli przedwojennej Warszawy, będzie odbudowany

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 07:55
Podczas uroczystości na stołecznym placu Piłsudskiego prezydent Andrzej Duda podkreślał, że planowana odbudowa to szczególna, prestiżowa inwestycja, która przypomni o pięknie przedwojennej Warszawy.
rozwiń zwiń