X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czołgi Abrams dla polskiej armii. Generał Mika: to sprzęt przetestowany w boju

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 14:40
Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generała Jarosław Mika powiedział, że amerykańskie czołgi Abrams to nowoczesny i sprawdzony w boju sprzęt. Resort obrony podpisał kontrakt na zakup 250 tego typu maszyn.
Jarosław Kaczyński (w środku), Mariusz Błaszczak (z lewej) oraz Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Jarosław Mika (z prawej)
Jarosław Kaczyński (w środku), Mariusz Błaszczak (z lewej) oraz Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Jarosław Mika (z prawej) Foto: PAP/Mateusz Marek

jk czolg 21714087 1200.jpg
"Nowa jakość jeśli chodzi o uzbrojenie wojsk lądowych". Jarosław Kaczyński o zakupie czołgów Abrams

Generał Mika wskazał, że Abramsy to czołgi o dużej żywotności i sile rażenia.

O zakupie nowych czołgów dla naszego wojska poinformowali w środę Jarosław Kaczyński prezes PiS, wicepremier i przewodniczący Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych oraz Mariusz Błaszczak szef MON. Informację przekazano w Wesołej, gdzie stacjonuje 1. Brygada Pancerna.

Posłuchaj
00:24 11191377_1.mp3 Gen. J.Mika: czołgi Abrams to sprzęt przetestowany w boju (IAR)

Obecny na konferencji Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Jarosław Mika podziękował politykom, za podjęcie decyzji o zakupie amerykańskich czołgów Abrams w najnowszej wersji. "Jest to czołg, który został sprawdzony na polu walki" - podkreślił dowódca. Według niego o skuteczności tego czołgu przesadzają "trzy aspekty" - są to: "świadomość sytuacyjna załogi" oraz "żywotność i siła rażenia czołgu".

Gen. Mika podkreślił, że M1A2 Abrams SEPv3 ma "niezawodny" silnik o odpowiedniej mocy, dzięki cyfrowemu oprzyrządowaniu ma możliwość prowadzenia obserwacji i ognia - w tym amunicją programowalną - w każdych warunkach. Podkreślił też, że czołg cechuje też duża odporność balistyczna, dzięki nowoczesnemu pancerzowi i systemom obronnym.

Gen. Mika zapewnił również, że jego żołnierze są gotowi sprostać zadaniu wprowadzania do służby nowego typu czołgu.

dn

Czytaj także

Szef MON: czołgi Abrams mają zadanie odstraszania agresora

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 13:11
Czołgi Abrams mają spełnić podstawowe zadanie; zadanie odstraszania ewentualnego agresora - mówił w środę w Wesołej w Pierwszej Warszawskiej Brygadzie Pancernej minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. - Te czołgi będą na pierwszej linii obrony, jeśli oczywiście będzie taka potrzeba - dodał.
rozwiń zwiń