X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kontrole w całej Polsce. Policja zaangażowana w międzynarodową operację przeciw wykorzystywaniu dzieci

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 10:14
- Na przełomie czerwca i lipca przeprowadzona została międzynarodowa operacja przeciw przestępcom wykorzystującym dzieci. W operacji "Child Trafficking Exploitation EMPACT Action Days 2021" wzięli udział polscy policjanci.
Patrol policji, zdjęcie ilustracyjne.
Patrol policji, zdjęcie ilustracyjne.Foto: Andrzej Hulimka / Forum

Jak przekazała policja, celem działań było m.in. pokazanie jak funkcjonują grupy żebracze oraz jak przestępcy wykorzystują dzieci w żebractwie. Policja podjęła przy tym działania prewencyjne dotyczące tzw. dzieci bez opieki. W ramach tej części odbyły się kontrole miejsc pobytu, takich jak np. dworce kolejowe i autobusowe, ale również zanalizowano przypadki zaginięć osób małoletnich, gdzie z kontekstu może wynikać, iż zaginiony ma kontakt lub przebywa w towarzystwie osoby dorosłej.


unicef praca dzieci 1200
Około150 milinów dzieci na świecie zmuszanych do pracy

"Działania kontrolne podjęte zostały przez wszystkie jednostki na terenie kraju. Łącznie uczestniczyło w nich ponad 5000 funkcjonariuszy. Czynności kontrolne przeprowadzone zostały wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, którzy również podjęli działania we własnym zakresie. Działania wsparli również funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej, Leśnej oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy" - przekazała policja.

Podczas operacji wylegitymowano m.in. 3925 osób dorosłych oraz 437 małoletnich. Spośród wylegitymowanych dorosłych największą liczbę stanowili obywatele Polski – 3329 osób. Skontrolowano również dość liczną grupę obywateli Ukrainy i Litwy. W przypadku małoletnich największą skontrolowaną grupę stanowili Polacy. Podczas operacji sprawdzono 1668 pojazdów i skontrolowano 10 951 miejsc, głównie sklepów i galerii handlowych, ulic i dworców PKS i PKP oraz innych miejsc gromadzenia się dzieci i młodzieży.

Czytaj także:

W ramach operacji policja zatrzymała łącznie siedem osób. Na terenie podległym KWP w Białymstoku zatrzymano sześć z nich, w tym jedną za naruszenie czynności ciała, jedną za kierowanie gróźb karalnych oraz cztery osoby poszukiwane, w tym jedną listem gończym.

1200_policja_shutterstock.jpg
Tragedia w Lubartowie. Mężczyzna zabił na ulicy swoją byłą żonę

Na terenie działania Komendy Stołecznej Policji udało się znaleźć jedną osobę poszukiwaną oraz dwie nieletnie, które były poszukiwane przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy. Wszczęto również jedną sprawę z zakresu przejawów demoralizacji wśród nieletnich. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rodzinnego (KWP w Łodzi). Na terenie KWP we Wrocławiu funkcjonariusze wystawili dwa mandaty dotyczące żebractwa w miejscu publicznym.

Policja podkreśla jednocześnie, że akcja wymierzona przeciwko wykorzystaniu dzieci została przeprowadzona po raz pierwszy przez polskie służby. "Przeprowadzone działania wykazały, iż należy nadal bacznie monitorować środowisko dzieci i młodzieży pod kątem ewentualnych zagrożeń ze strony osób chcących je wykorzystać. Wykorzystanie może przejawiać się w różnoraki sposób, nie tylko fizyczny (przymuszanie do żebrania), seksualny, ale również ekonomiczny" - wskazują funkcjonariusze. Planowane są kolejne akcje mające na celu zapobieganiu zjawiska handlu dzieci i ich wykorzystania.

pg

Czytaj także

Uciekał przed policją. 31-latek z Dolnego Śląska trafił do aresztu

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 11:00
Nawet 8 lat może spędzić w więzieniu 31-latek, który nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Niczym w hollywodzkim kinie kierowca postanowił uciekać autem przed funkcjonariuszami. Życie to jednak nie film - został złapany i trafił do aresztu.
rozwiń zwiń