more_horiz
Wiadomości

Tytuł Honorowego Obywatela Warszawy dla Jolanty Brzeskiej. "Symbol walki z dziką reprywatyzacją"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 18:07
Córka Jolanty Brzeskiej, Magdalena Brzeska, na uroczystej sesji Rady Warszawy odebrała honorowe obywatelstwo stolicy, przyznane jej mamie za walkę o prawa lokatorów i sprzeciw wobec niesprawiedliwej reprywatyzacji.
Zrujnowana kamienica przy ul. Wilczej w Warszawie2013 r.
Zrujnowana kamienica przy ul. Wilczej w Warszawie/2013 r.Foto: Wlodzimierz Wasyluk/Forum

Jolanta Brzeska w 2007 r. założyła Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów, które zajmowało się m.in. walką z niesprawiedliwą reprywatyzacją. Konsekwentnie upominała się o prawa lokatorów, często uczestniczyła w sesjach Rady Warszawy. Zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach w 2011 roku.

Czytaj także:
1200 - 2021-06-10T114154.593.png
"Symbol walki z reprywatyzacją". Radni PiS za uchwałą przyznającą honorowe obywatelstwo Jolancie Brzeskiej

"Nadanie Honorowego Obywatelstwa Miasta Stołecznego Warszawy ma upamiętnić osobę, która pokazała, że wielkiej niesprawiedliwości należy się sprzeciwić - zarówno dla siebie, jak i dla innych - nawet jeżeli przyjdzie za to zapłacić najwyższą cenę" - czytamy na stronie internetowej stołecznego ratusza.

Honorowe obywatelstwo Warszawy odebrali dziś też prof. Andrzej Rzepliński, Olga Tokarczuk, prof. Władysław Findeisen, prof. Wojciech Noszczyk, prof. Andrzej Rottermund oraz prof. Wiesław Wysocki.

Czytaj także:

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem