more_horiz
Wiadomości

Promowanie szczepień i nacisk na pomoc psychologiczną dla uczniów. Wiceszef MEiN o nowych zaleceniach dla szkół

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 15:45
Wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek powiedziała Polskiemu Radiu, że zachęcanie do szczepień i zwracanie szczególnej uwagi na problemy emocjonalne uczniów to nowe zapisy, które znalazły się w zaleceniach dla szkół.
Wiceszef MEiN Marzena Machałek
Wiceszef MEiN Marzena MachałekFoto: Forum/Filip Blazejowski

szkoła 1200 forum.jpg
Powrót uczniów do szkół od 1 września. MEiN opublikowało wytyczne sanitarne w związku z COVID-19

Do placówek trafiły już wytyczne i zalecenia epidemiologiczne, przygotowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

To na podstawie tych wytycznych dyrektorzy przygotowują szkoły do funkcjonowania od 1 września.

Posłuchaj
00:24 11225275_2.mp3 Wiceszef MEiN o wytycznych sanitarnych dla szkół (IAR)

Jak powiedziała Polskiemu Radiu wiceminister edukacji Marzena Machałek, podstawowe wytyczne pozostają takie same, jak w poprzednim roku. - Dezynfekcja, dystans, maseczki oraz wietrzenie to są podstawowe rzeczy - powiedziała wiceminister. - Tutaj przypominamy - wietrzenie co 20 minut przy tej poprzedniej odmianie COVID-19 było bardzo skuteczne. Teraz już wiemy, że wariant Delta przenosi się jeszcze szybciej, tym bardziej musimy o te środki zadbać - mówiła wiceszefowa resortu edukacji.

Wiceminister Machałek dodała, że bardzo ważne są też nowe zalecenia. - By informować i promować szczepienia jako najskuteczniejszą formę przeciwdziałania COVID-19. I bardzo mocno zwrócić uwagę na aspekt psychologiczno-pedagogiczny. To jest czas, by się uczniom i dzieciom przyjrzeć i jeśli będą potrzebować pomocy, żeby tę pomoc im okazać - mówiła Marzena Machałek.

Nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy już biorą udział w szkoleniach, które mają pomóc w szybkiej diagnozie problemów uczniów.

Do tej pory zaszczepiło się około 70 procent nauczycieli i około 25 procent uczniów w wieku 12-18 lat.

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem