X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marlena Maląg: w ciągu 8 lat trwania koalicji PO-PSL rządzących nie stać było na podjęcie polityki prorodzinnej

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 21:29
- Warto przypomnieć Donaldowi Tuskowi, że nakłady na politykę prorodzinną wzrosły z 1,78 proc. PKB w 2015 r. do 3,47 proc. PKB w 2020 r. - wskazała minister rodziny Marlena Maląg, odnosząc się do wypowiedzi lidera PO o programie 500 plus.
Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej
Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznejFoto: twitter.com/Marlena Maląg

Donald Tusk podczas spotkania z mieszkańcami Nakła nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie) powiedział, że "500 plus to nie jest sposób na wychowanie dziecka na poziomie europejskim".

tusk free shutterstock_1230635641 1200.jpg
Elżbieta Rafalska: Donald Tusk zlikwidowałby program 500+, bo nienawidzi jego autora

- Za 500 plus nie wykształcimy swojego dziecka. 500 plus nie pomoże matce znaleźć szybko atrakcyjnego miejsca pracy. Za 500 plus nie kupimy sobie fachowej, na wysokim poziomie opieki zdrowotnej - mówił lider PO.

Czytaj również:

Poprawa sytuacji rodzin

- Jestem zbulwersowana słowami pana Tuska, nie tylko jako minister rodziny, ale przede wszystkim jako kobieta i matka dwóch dorosłych córek - powiedziała Marlena Maląg.

Podkreśliła, że ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskich rodzin. - Za tym stoją konkretne programy i konkretne nakłady finansowe. Warto panu Donaldowi Tuskowi przypomnieć, że w 2015 r. nakłady na politykę prorodzinną wynosiły 1,78 proc. PKB, a w 2020 r. było to 3,47 proc. PKB. Z kolei dochód rozporządzalny w rodzinie w 2015 r. wynosił 1386 zł, a w 2020 r. - 1919 zł - wskazała minister.

Dodała, że rząd przekazuje "miliardowe wsparcie dla polskich rodzin". Zwróciła uwagę, że w ramach programu "Rodzina 500+" do Polaków trafiło w sumie ponad 150 mld zł.

tusk 1200 (6).jpg
Większość Polaków uważa, że powrót Donalda Tuska źle wpłynie na polską politykę. Nowy sondaż

Szefowa MRiPS wymieniła także inne programy wsparcia, takie jak "Dobry start", "Mama 4 plus" czy rozszerzenie programu opieki nad dziećmi "Maluch plus". Maląg wskazała także na rozwój polityki senioralnej.

Poprawa na rynku pracy

Zdaniem minister "wsparcie rodzin, wsparcie kobiet i podniesienie roli ojców w rodzinie" wpływa też na dobrą sytuację na rynku pracy.

- Ja rozumiem, że pana Tuska to boli, że w ciągu ośmiu lat rządów PO-PSL nie stać ich było na skuteczną politykę prorodzinną, ale my wspieramy polskie rodziny, wspieramy zrównoważony i dynamiczny rozwój całego kraju poprzez miliardowe nakłady inwestycyjne - powiedziała Maląg.

Zapewniła, że "kurs obrany przez rząd będzie kontynuowany". - Wszystkie programy, które zaproponowaliśmy w Polskim Ładzie, stanowią wizję budowania Polski przyjaznej wszystkim rodzinom - podkreśliła szefowa MRiPS.

jmo

Czytaj także

"To wielka inwestycja w polską rodzinę". Marlena Maląg o pięciu latach z programem 500+

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 21:53
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że "program 500+ to wielka inwestycja w polską rodzinę, która jest fundamentem polskości". Od pięciu lat program "Rodzina 500 Plus" prowadzi działania wzmacniające rodzinę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie mogą być tylko słowa, ale konkretne działania". Maląg o rodzinie i Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 16:58
Tworzenie dobrego klimatu wokół rodziny, stwarzanie takich warunków, aby rodzina była w centrum życia, w centrum uwagi – to nie mogą być tylko słowa, ale konkretne działania – mówiła w piątek w Miejskiej Górce (województwo wielkopolskie) minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Większość Polaków nie chce Tuska na czele PO. Jest nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 07:29
44 proc. badanych uważa, iż źle się stało, że Donald Tusk wrócił do kierowania partią. Przeciwnego zdania jest 35 proc. ankietowanych. 21 proc. badanych udzieliło odpowiedzi "nie wiem" - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".
rozwiń zwiń