Śmierć jednego z symboli Central Parku. Mieszkańcy Nowego Jorku są oburzeni
Mieszkańcy Nowego Jorku, a zwłaszcza miłośnicy ptaków nie kryją oburzenia okolicznościami, w jakich w piątek w nocy zginął puszczyk Barry, który stał się jednym z symboli Central Parku. Ptak zginął w zderzeniu z samochodem obsługi technicznej o godz. 2:30.
2021-08-08, 10:39
Przez całą sobotę, a także w niedzielę nowojorczycy dzielili się fotografiami i wspomnieniami o puszczyku kreskowanym Barrym, jaki od dłuższego czasu zamieszkiwał Central Park.
Powiązany Artykuł
Powrót święta Polonii za Oceanem. Parada Pułaskiego przejdzie przez Nowy Jork
Większość zdjęć opublikowano na specjalnej stronie, jaką fani Barry'ego założyli niegdyś na Twitterze. Administratorzy strony napisali tam, że "cudowna i piękna obecność Barry'ego w Nowym Jorku" jest czymś nie do zastąpienia.
W oświadczeniu wydanym w sobotę zarząd Central Parku wyjaśniono, że do feralnego incydentu doszło, gdy puszczyk zniżył loty polując. Na jego drodze pojawił się wówczas naprawczy pick-up. Ptak nie przeżył zderzenia.
Internauci w Nowym Jorku nie kryją oburzenia wypadkiem
"Słowa nie zdołają wyrazić, jak bardzo zabolało nas odejście Barry'ego" - napisał jeden z użytkowników Twittera. "Mamy złamane serca, jesteśmy wściekli i pogrążeni w żałobie".
REKLAMA
Część miłośników ptaków kwestionuje zasadność poruszania się w nocy po Central Parku samochodu, gdy wiadomo, że nocne ptaki i inne zwierzęta wyruszają na polowanie.
- Dzikie ptaki pod lupą. Trwa obrączkowanie piskląt
- Łaciaste kosy czy kawki. Zjawisko aberracji barwnych u ptaków
Barry, słynny nowojorski puszczyk huczek, zyskał ogromną popularność w okresie epidemii koronawirusa, gdy w związku z ograniczeniami sanitarnymi, nowojorczycy zaczęli częściej odwiedzać Central Park, by podziwiać tamtejszą florę i faunę.
Puszczyk kreskowany zamieszkuje Amerykę Północną i osiąga długość 43–60 cm. Jest łatwo rozpoznawalny po okrągłej, dużej głowie. Charakterystyczne są jego 9-sylabowe pohukiwania.
REKLAMA
Od założenia parku na Manhattanie blisko 280 gatunków ptactwa znalazło tam swój dom - pisze BBC News. Portal przypomina, że w 2018 gwiazdą internetu stała się kaczka mandarynka z Central Parku. W sieci pojawiały się potem setki fotografii ukazujących jej wielokolorowe upierzenie.
bf
REKLAMA