more_horiz
Wiadomości

Marek Król: w wyborach partia Gowina nie ma szans, a poza Zjednoczoną Prawicą nie ma dla niej alternatywy

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 12:34
- Muchy w nosie, które Gowin nieustannie wnosi do każdej koalicji, są nie do zniesienia, kiedy trzeba sprawnie zarządzać państwem - zauważył w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król.
Marek Król
Marek KrólFoto: PR24/MR

W sobotę odbyło się posiedzenie zarządu Porozumienia, podczas którego politycy tego ugrupowania mieli zdecydować o dalszej współpracy w ramach Zjednoczonej Prawicy. Szef ugrupowania podkreślił przy tym, że nie poprze "zmian podatkowych, zmian w finansowaniu samorządów i zmian w prawie medialnym bez uwzględnienia naszych postulatów", od czego uzależnia pozostanie w koalicji. Jarosław Gowin postawił jako "warunek dalszej obecności Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy i w rządzie". Wśród postulatów wymienił "wycofanie się z planu drastycznego podwyższenia podatków dla mikro-, małych i średnich firm, przyjęcie nowych zasad finansowania samorządów, by uchronić je przed głębokim kryzysem finansowym, oraz korektę tzw. lex TVN".

pap Jarosław Gowin 1200.jpg
"Każdy kompromis ma swoje granice". Gowin o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Marek Król skomentował scenariusz prowadzący do sytuacji, w której Jarosław Gowin zostałby usunięty z koalicji rządzącej. - Gdyby został wyrzucony, to byłby prześladowanym cierpiętnikiem, a więc miałby większe szanse trafić w objęcia "totalnej opozycji" i wrócić na łono Donalda Tuska - ocenił publicysta. Dodał, że "muchy w nosie, które wicepremier nieustannie wnosi do każdej koalicji" są nie do zniesienia, kiedy trzeba sprawnie zarządzać państwem.

Gość audycji ocenił, że w wolnych wyborach partia Gowina nie ma szans, a poza Zjednoczoną Prawicą nie ma dla niej alternatywy. - Pytanie, jaką rolę on ma odgrywać. A może to jest rola profesjonalnego destruktora? - zastanawiał się Król.

Czytaj również:

Zapraszamy do wysłuchania zapisu rozmowy.

Posłuchaj

24:28 PR24_mp3 2021_08_09-11-33-06.mp3 Marek Król o relacjach Polski z UE oraz warunkach postawionych przez Porozumienie Prawu i Sprawiedliwości (Temat dnia/Gość PR24)

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Marek Król

Data emisji: 09.08.2021

Godzina emisji: 11.33

st

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem