X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Cimanouska pod skrzydłami PZLA. Otrzyma stypendium i wsparcie mecenasów

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 18:50
Kryscina Cimanouska, białoruska lekkoatletka, która wprost z olimpiady w Tokio przyleciała do Warszawy chroniąc się tutaj przed reżimem Aleksandra Łukaszenki, uzyska opiekę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Będzie również objęta stypendium sportowym i wsparciem indywidualnym ze strony mecenasów polskiego sportu.
Piotr Gliński i Kryscina Cimanouska
Piotr Gliński i Kryscina CimanouskaFoto: Twitter/PiotrGlinski

Takie ustalenia zapadły podczas spotkania wicepremiera, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotra Glińskiego z Krysciną Cimanouską. W spotkaniu wziął udział również wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Tomasz Majewski oraz przedstawiciele Polskiej Fundacji Narodowej i PKN Orlen.

Zakupy sklep market 1200.jpg
Wojna handlowa w wykonaniu Mińska. Władze białoruskiej stolicy kazały usunąć z najlepszych półek towary m.in. z Polski

Kryscina Cimanouska już wcześniej wyraziła zainteresowanie kontynuowaniem kariery sportowej w Polsce.

Kryscina Cimanouska w czasie Olimpiady w Tokio skrytykowała działaczy sportowych swojego kraju. W odpowiedzi związek sportowy wycofał ją z udziału w Igrzyskach Olimpijskich. Kazano jej się spakować i wywieziono ją na lotnisko, skąd miała wrócić do kraju. Biegaczka wyraziła obawę o swoje bezpieczeństwo po powrocie na Białoruś i poprosiła japońską policję o pomoc. Później schronił a się na terenie polskiej ambasady, gdzie otrzymał a wizę humanitarną.

W środę w ubiegłym tygodniu Kryscina Cimanouska przyleciała do Warszawy.

dz

Czytaj także

Japoński dziennik opisał sprawę Krysciny Cimanouskiej. Podkreślono rolę Polski ws. obrony praw człowieka

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 15:15
Tokijski dziennik "The Japan Times" opisał sprawę białoruskiej biegaczki Krysciny Cimanouskiej. W tekście podkreślono rolę Polski w dziedzinie obrony praw człowieka na Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W Polsce czuję się bezpiecznie". Kryscina Cimanouska o decyzji o azylu

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 13:13
W Polsce czuję się bezpiecznie, nie jestem zagrożona i nawet gdybym mogła, to nie cofnęłabym czasu i nie żałuję tego, co stało się w Tokio - powiedziała białoruska lekkoatletka Kryscina Cimanouska. Sprinterka chce kontynuować karierę w Polsce, ale nie myśli o azylu politycznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zapowiedź rekonfiguracji w obozie władzy". Marek Budzisz o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 17:43
- Łukaszenka podkreślał, że chce zostać na Białorusi i wielokrotnie deklarował, że "nie opuści swoich ludzi", przez co trzeba rozumieć reprezentantów resortów siłowych m.in., tych, którzy bili i znęcali się nad protestującymi - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert ds. wschodnich.
rozwiń zwiń