X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Szybszy wzrost wynagrodzeń niż cen". Premier o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 15:07
- Wzrost wynagrodzeń szybszy niż wzrost cen to podstawowy współczynnik Polskiego Ładu i naszego rozwoju gospodarczego - powiedział w czwartek podczas swojego wystąpienia na kongresie Forum Wizja Rozwoju w Gdyni, premier Mateusz Morawiecki.
Premier w Gdyni
Premier w GdyniFoto: PAP/Adam Warżawa

Mateusz Morawiecki goszcząc na Akademii Marynarki Wojennej, gdzie odbywa się Kongres FWR powiedział, że Polska powróciła na tory szybkiego wzrostu gospodarczego po pandemii, jako jeden z pierwszych krajów UE.

- Już teraz, po II kw. tego roku, nasz poziom wzrostu gospodarczego przekroczył poziomy sprzed pandemii - zaznaczył premier. - To oznacza, że nasze plany, plany strategiczne dotyczące rozwoju, wizji rozwoju, mogą z powrotem nabierać tempa - dodał.

polski ład free premier free 663 .jpg
"Kompleksowy program bardzo potrzebny polskiej gospodarce". Dr Szołucha o Polskim Ładzie

Wynagrodzenia

Jak stwierdził szef rządu, jednym z najważniejszych wskaźników opisujących gospodarkę jest dla niego wzrost wynagrodzeń Polaków.

- To jest ten współczynnik, ta dana, która interesuje mnie najmocniej - zaznaczył. - U źródeł naszego programu jest człowiek. Jest polityka społeczna, społeczno-gospodarcza, coś, co w dawnych czasach, w rozumieniu polityki gospodarczej, było traktowane odrębnie - mówił Mateusz Morawiecki.

Czytaj także:

Jego zdaniem z owoców wzrostu gospodarczego muszą korzystać wszyscy Polacy. - Wtedy to poczucie współodpowiedzialności za państwo będzie powszechne, a dzięki temu idea solidarności (...) będzie wyznacznikiem naszej polityki gospodarczej - podkreślił.

- Dlatego w przeciwieństwie do wielu poprzednich ekip koncentrujemy się na człowieku, na rodzinie, na pracownikach i właśnie dlatego ten szybszy niż wzrost cen wzrost wynagrodzeń interesuje mnie jako podstawowy współczynnik Polskiego Ładu, naszego rozwoju gospodarczego - powiedział premier.

dz

Czytaj także

"Żeby ocenić wszystko jednoznacznie należy poznać cały pakiet ustaw ". Marek Zuber o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 14:17
- Jeżeli chcemy utrzymać te programy to trzeba znaleźć alternatywne źródło finansowania. W tym sensie zwiększenie składki zdrowotnej jest kierunkiem nieunikniony. 9 proc. jest jednak progiem, który miałby większy sens za kilka lat, kiedy będziemy jeszcze bogatsi - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: obszary wiejskie to nasza duma, bogactwo i ważny filar gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 17:41
"Obszary wiejskie to nasza duma, bogactwo i ważny filar gospodarki. Wiemy, że rolnictwo ma ogromny potencjał, który możemy i powinniśmy wykorzystać" - napisał premier Mateusz Morawiecki w liście skierowanym do uczestników dożynek w Szczytnikach (Wielkopolskie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będzie to wdrażane stopniowo". Minister finansów o składce zdrowotnej

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 10:27
- Jesteśmy dość zaawansowani w rozmowach na temat wysokości składki zdrowotnej i zgadzamy się, że będzie to wdrażane stopniowo. Czy to będzie 3 proc., czy 2,5 proc., czy 3,5 proc., czy 2,7 proc., to jeszcze nie wiadomo - powiedział w "Sygnałach dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów.
rozwiń zwiń