more_horiz
Wiadomości

Zjednoczona Prawica liderem z dużą przewagą nad Koalicją Obywatelską. Jest nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 11:47
Jak wynika z najnowszego badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, niemal wszystkie ugrupowania polityczne zachowały swój stan posiadania w porównaniu z badaniem z poprzedniego tygodnia. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę 29 sierpnia, 33 proc. poparcia utrzymałaby koalicja rządząca, a główna koalicja opozycyjna 26 proc.
Posiedzenie Sejmu
Posiedzenie SejmuFoto: twitter.com/@KancelariaSejmu

W najnowszym badaniu chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 33 proc. badanych - dokładnie tyle samo ile w poprzednich badaniach.

sejm free tt 1200 .jpg
"Będzie testem dla opozycji". Politolog o wniosku opozycji ws. odwołania marszałek Sejmu Elżbiety Witek

Z nią niezmiennie uplasowała się Koalicja Obywatelska, na którą niezmiennie swój głos oddałoby 26 proc. respondentów.

O 1 punkt wzrosło poparcie dla Polski 2050 Szymona Hołowni i wynosi obecnie 18 proc. Na Konfederację chce głosować 9 proc. badanych i tutaj również nie odnotowano zmian. Lewica zyskała 1 punkt i obecnie może liczyć na 8 proc. głosów respondentów.

Czytaj także:

Poniżej progu wyborczego

Marcin Przydacz MSZ/Twitter 1200
Przydacz o sytuacji na granicy z Białorusią: względy moralno-humanitarne nie mogą zawsze brać góry nad prawem

Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz‘15 odnotowały niezmiennie 2-procentowy wynik w porównaniu z ubiegłotygodniowym badaniem.

Na minusie jest Porozumienie, które straciło 1 proc i obecnie chęć oddania głosu na formację Jarosława Gowina wskazał 1 proc. badanych.

W osobnym badaniu zapytano respondentom o dokonanie wyboru w sytuacji, w której Polskie Stronnictwo Ludowe i Porozumienie hipotetycznie tworzą jeden blok wyborczy. Koalicja Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Jarosława Gowina uzyskała 4 proc. poparcia - a więc poniżej progu wyborczego, ale też więcej niż oba ugrupowania w razie samodzielnego startu.

Z badania wynika, że na wybory parlamentarne wybrałoby się 68 proc. respondentów. Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Przeprowadzone zostało na próbie 1057 Polaków w dniach od 20 do 23 sierpnia 2021 roku.

st/wpolityce.pl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem