more_horiz
Wiadomości

Sąd nie uwzględnił wniosków o areszt podejrzanych o zniszczenie zasieków na granicy. Kramek zapowiada "kolejne akcje"

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 02:00
Decyzją sądu 13 osób oskarżonych o niszczenie ogrodzenia z drutu kolczastego na granicy polsko-białoruskiej, nie zostanie aresztowanych. W grupie tej jest Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog. Zapowiedzał on już "kolejne akcje" przy granicy. - Walczymy dalej, trzeba walczyć o grupę 30 afgańskich uchodźców - podkreślił.
Bartosz Kramek
Bartosz KramekFoto: Andrzej Hulimka / Forum

Sąd Rejonowy w Sokółce nie uwzględnił wniosku prokuratury o trzymiesięczny areszt trzynastu osób, którym postawiła zarzuty związane ze zniszczeniem fragmentu ogrodzenia na granicy z Białorusią. Na razie nie wiadomo, czy śledczy złożą zażalenie.

Do incydentu koło wsi Szymaki (Podlaskie) doszło w niedzielę po południu. Jak widać na nagraniach umieszczonych w mediach społecznościowych, grupa osób weszła na pas drogi granicznej, użyła nożyc do metalu, zaczepiła liny i próbowała rozerwać zasieki z drutu kolczastego ułożone na granicy Polski z Białorusią.

Wszystkim 13 zatrzymanym postawione zostały zarzuty zniszczenia - wspólnie i w porozumieniu - mienia, czyli fragmentu zasieków zbudowanych na granicy, przy kwalifikacji, iż był to występek o charakterze chuligańskim.

ZOBACZ TAKŻE
Granica PAP-1200.jpg
"Wyślemy kolejne transporty z pomocą humanitarną". Premier o sytuacji na granicy z Białorusią
"Możemy planować kolejne akcje"

Jak powiedział Bartosz Kramek na nagraniu opublikowanym przez Fundację Otwarty Dialog, decyzja sądu jest "zwycięstwem wymiaru sprawiedliwości". - Walczymy dalej, trzeba walczyć o grupę 30 afgańskich uchodźców, trzeba walczyć z polskim rządem - podkreślił. Wskazał też na "skandaliczną politykę antyimigracyjną" Polski.

Z kolei w rozmowie z WlodekCiejkaTv Kramek zaznaczył, że na wypuszczone osoby "nie nałożono żadnych innych środków zapobiegawczych". - Zatem nie mamy żadnych ograniczeń, odpowiadamy z wolnej stopy i możemy planować kolejne akcje - stgwierdził. 

tvp.info/PAP

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem