more_horiz
Wiadomości

Narodowy Bank Polski i Poczta Polska upamiętniły obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 14:13
Przypominając wydarzenia z 1 września 1939 roku, Narodowy Bank Polski wyemitował srebrną monetę 20-złotową "Obrona Poczty Polskiej w Gdańsku. Agresja Niemiec na Polskę", a Poczta Polska wypuściła znaczek okolicznościowy o tym samym tytule.
Pamiątki okolicznościowe
Pamiątki okolicznościoweFoto: Twitter.com/@nbppl

Prezes Narodowego Banku Polskiego profesor Adam Glapiński powiedział, że emisja monety i znaczka jest formą uczczenia polskich bohaterów narodowych.

1200 premier free.jpg
101. rocznica Bitwy Warszawskiej. Premier: Europa zawdzięcza polskiemu żołnierzowi obronę cywilizacji łacińskiej

Podkreślił, że w jednej chwili pracownicy Poczty zrezygnowali ze wszystkiego, co mieli i podjęli walkę o wolność ojczyzny.

Posłuchaj
00:23 11272863_1.mp3 Prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot: to jest taka czysta, absolutna historia bohaterstwa (IAR)

Prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot podkreślił, że na znaczku pocztowym i na monecie, która ma kształt znaczka, przedstawione zostały wizerunki bohaterskich pocztowców.

Posłuchaj
00:20 11272863_2.mp3 Prezes Narodowego Banku Polskiego profesor Adam Glapiński: historia ma twarz także tych pocztowców, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny (IAR)

Podczas prezentacji monety i znaczka prezesi NBP i Poczty Polskiej przypomnieli, że ci obrońcy Poczty Polskiej w Gdańsku, którzy nie zginęli podczas walki, zostali przez Niemców osądzeni i straceni.

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem