more_horiz
Wiadomości

Prezydent: mamy atak hybrydowy na granicy, stanowcza reakcja zniechęci władze Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 18:00
- Uważam, że jeśli będziemy stanowczo reagować i działać w zdecydowany sposób, to białoruska strona zaniecha działań, które teraz podejmuje - mówił prezydent Andrzej Duda, który był gościem w programie "Tematy dnia" na antenie TVP3 Kraków. W ten sposób odniósł się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej oraz manewrów ze strony Rosji i Białorusi.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Kancelaria Prezydenta / Marek Borawski
CZYTAJ TAKŻE
forum-0628474615 (1).jpg
Operacja "Śluza". Łukaszenka, KGB i OSAM chcą destabilizować UE z wykorzystaniem migrantów

- Jesteśmy odpowiedzialnymi politykami, którzy muszą reagować na potencjalne zagrożenia. Trzeba sobie jasno powiedzieć: takie zagrożenie jest. Mamy sytuację niewątpliwie hybrydowego ataku na naszej granicy z Białorusią, mamy kwestię imigrantów, których siłą się przepycha na naszą stronę właśnie z Białorusi - podkreślił Andrzej Duda w rozmowie.

Prezydent przypomniał, że równolegle tuż przy naszej granicy będą się odbywać ćwiczenia wojskowe Zapad-2021, które organizuje Rosja z Białorusią. - W związku z tym trudno, żebyśmy pominęli ten element. Wszystkie działania, które podejmujemy, są właśnie po to, aby w największym stopniu zabezpieczyć granicę, która jest też granicą Unii Europejskiej - zaznaczył.

Czytaj także:

Dodał, że trzeba zabezpieczyć też "współobywateli i tych, którzy mieszkają przy tej granicy i wszędzie dalej".

- Uważam, że jeśli będziemy stanowczo reagować, jeżeli pokażemy, że stosujemy środki adekwatne do tych, które przedsięwzięła druga strona, to prędzej czy później strona białoruska zaniecha działań, które teraz podejmuje - powiedział prezydent.


TVP Info/in./

Zobacz także

Zobacz także