Ruszyła budowa kolejnej struktury na granicy z Białorusią. Ma chronić zwierzęta przed okaleczeniem
Na granicy z Białorusią rozpoczęto budowę siatki, która ma chronić zwierzęta przed okaleczeniem na ostrym ogrodzeniu - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
2021-09-05, 18:24
- Siatka powstaje po obu stronach ogrodzenia - przekazał szef MON.
Powiązany Artykuł
Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano obywateli Iraku i przemytników
Dzień wcześniej minister Mariusz Błaszczak wyjaśniał, że siatka należy do tego samego rodzaju ogrodzeń, który stosowany jest między innymi przy autostradach.
Ogrodzenie na granicy z Białorusią zaczęto instalować w ubiegłym tygodniu w regionie wsi Zubrzyca Wielka w woj. podlaskim. Ustawiany przez wojsko płot składa się z trzech warstw drutu ostrzowego (concertina) ułożonych pierścień na pierścieniu. Słupki będące podstawą dla concertiny są wkopane w ziemię na ponad metr. Płot ma wysokość 2,5 metra. Pod płotem, po zewnętrznej stronie leżą trójwarstwowe zasieki, które utrudniają podejście do ogrodzenia.
- Artur Dziambor o sytuacji na granicy: działania Łukaszenki są wspomagane przez centrolewicowych posłów opozycji
- Sytuacja na wschodniej granicy. Stanisław Żaryn: nie możemy pozwolić destabilizować Polski, NATO i UE
W pierwszym etapie zaplanowana jest budowa 150 km odcinka. W planach jest też przewidziany kolejny etap budowy o długości 97 km.
Powiązany Artykuł
Szef MSWiA: musimy bronić naszych granic, nie możemy ulegać naciskom
Po białoruskiej stronie, w Usnarzu Górnym k. Krynek (Podlaskie) od trzech tygodni koczuje grupa imigrantów, która chce dostać się do Polski. Zdaniem rządu, te i inne osoby są przywożone na granicę przez służby białoruskiego reżimu, a akcja ma charakter "wojny hybrydowej".
W czwartek prezydent Andrzej Duda wydał rozporządzenie o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego. Rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw i weszło w życie z dniem ogłoszenia. Pas obejmuje 183 miejscowości (115 w woj. podlaskim i 68 w woj. lubelskim).
REKLAMA
fc
REKLAMA