X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Rolnicy będą mogli liczyć na wsparcie państwa". Grzegorz Puda o ew. konsekwencjach stanu wyjątkowego

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 09:25
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda zapowiedział, że rolnicy którzy poniosą straty wskutek wprowadzenia stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią mogą liczyć na odszkodowania. Podkreślił, że przepisy o stanie wyjątkowym zostały wprowadzone, by skuteczniej chronić polską granicę przed napływem nielegalnych migrantów.
Grzegorz Puda
Grzegorz PudaFoto: Lukasz Dejnarowicz, Forum
sejm 1200 pap.jpg
Stan wyjątkowy na granicy utrzymany. Fogiel: cieszę się, że znalazła się rozsądna większość

Na antenie Polskiego Radia 24 minister Grzegorz Puda zapewnił, że wsparcie państwa otrzymają wszyscy, którzy poniosą szkody w wyniku wprowadzonych ograniczeń. Mogą oni starać się o odszkodowania, co wynika z przepisów prawa.

- Jeśli będą tacy rolnicy, którzy będą poszkodowani w ten sposób, z pewnością również oni będą mogli liczyć na wsparcie państwa - mówił minister Grzegorz Puda.

Posłuchaj
00:18 11281728_1.mp3 Minister Grzegorz Puda o wsparciu dla rolników w razie strat wskutek stanu wyjątkowego (IAR)

Stan wyjątkowy obowiązuje w pasie o szerokości 3 kilometrów przy granicy z Białorusią przez 30 dni. Obejmuje łącznie 183 miejscowości - 115 w województwie podlaskim i 68 w województwie lubelskim. Wczoraj Sejm nie zgodził się na uchylenie rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie wprowadzenia stanu wyjątkowego. Wnioskowała o to opozycja.

Czytaj także:

Premier Mateusz Morawiecki przypomniał wczoraj, że wzrost liczby migrantów na wschodniej granicy Unii Europejskiej to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Białoruś. Niezależnie od fali migrantów, przywożonych na granicę przez białoruskie służby w jej bezpośrednim sąsiedztwie będą odbywały się rosyjsko-białoruskie manewry wojskowe "Zapad 2021".

Premier zapowiedział też, że w ciągu najbliższych dni rząd przyjmie projekt regulacji dotyczący rekompensat związanych ze stanem wyjątkowym przy granicy. Szef rządu dodał, że następnie Rada Ministrów niezwłocznie skieruje projekt do Sejmu.

IAR/jb

Czytaj także

"Wzrósł współczynnik zatrzymań i udaremnienia nielegalnego przekroczenia granicy". Poboży o słuszności stanu wyjątkowego

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 22:00
- Po wprowadzeniu stanu wyjątkowego strażnicy graniczni udaremniają 95 proc. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Odsunięcie "widowni" dało większy komfort działania funkcjonariuszom - powiedział wiceszef MSWiA Błażej Poboży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma powodu do ubiegania się o pomoc Frontexu". Marcin Przydacz o obronie granic Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 21:55
Jeżeli radzimy sobie swoimi siłami, swoimi oficerami, swoim sprzętem, to nie ma powodu do ubiegania się o pomoc Frontexu - powiedział w poniedziałek wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nietutejsi" - reportaż Aleksandry Sadokierskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 09:38
Czy stan wyjątkowy w przygranicznych wsiach przyniesie mieszkańcom upragniony spokój? Podlaskie wsie na granicy polsko-białoruskiej stały się w ostatnim czasie miejscem spotkań rdzennych mieszkańców z nietutejszymi. 
rozwiń zwiń