"Ich bohaterstwo jest dla nas wszystkich napomnieniem". Krzysztof Czabański o radiowcach z 1939 r.
Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, wspólnie z prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską, odsłonili tablicę pamiątkową poświęconą pamięci pracowników Polskiego Radia w Warszawie, którzy w 1939 r. do kapitulacji stolicy nadawali program radiowy. W swoim wystąpieniu podkreślił bohaterstwo pracowników rozgłośni Polskiego Radia oraz rolę, jaką ta instytucja odegrała w tworzeniu i utrzymaniu państwowości po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w roku 1918.
2021-09-07, 13:00
Powiązany Artykuł
Polskie Radio w hołdzie radiowcom z września 1939 r. Odsłonięto pamiątkową tablicę
- Media publiczne udowadniają, że są mediami, które powinny być utrzymywane przez obywateli - po to, żeby mogły iść drogą wskazywaną przez polską rację stanu. Informować obywateli o wszystkich sprawach, które są tak ważne dla budowy silnego państwa. Dziś oddajemy hołd bohaterom z 1939 r. Ich bohaterstwo jest również dla nas wszystkich napomnieniem, żebyśmy dobrze służyli i naszej ojczyźnie, i Polskiemu Radiu - powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
Na pamiątkowej tablicy umieszczono kilkadziesiąt nazwisk radiowców, ale może być ona uzupełniana. Świadectwem bohaterstwa pracowników rozgłośni Polskiego Radia są też ocalone przez nich stalowe płyty gramofonowe z nagraniami z września 1939 r., m.in. z przemówieniami prezydenta walczącej stolicy Stefana Starzyńskiego i ministra spraw zagranicznych Józefa Becka.
Posłuchaj
REKLAMA