Co dalej z ustawą medialną? Prezydent Andrzej Duda wyjaśnia
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że podejmując decyzję w sprawie ustawy medialnej będzie patrzył na to czy proponowane rozwiązania są zgodne z zasadami swobody działalności gospodarczej i wolności słowa. W wywiadzie dla Polski The Times Andrzej Duda podkreślił, że obie te zasady są zawarte w konstytucji RP.
2021-09-17, 07:19
Jak dodał, decydując o losach ustawy będzie brał też pod uwagę to, jak będą nas postrzegali inwestorzy zagraniczni.
Powiązany Artykuł
"Poczekam na efekt dyskusji w tej sprawie". Prezydent o ustawie medialnej
Prezydent powiedział że wielu inwestorów z różnych krajów jest zainteresowanych "ogromnymi inwestycjami w Polsce". Rozważa je - według prezydenta - "wielka amerykańska firma" i "ogromna koreańska firma".
- Niech tylko te dwa przykłady pokażą, że naprawdę to są tysiące potencjalnych miejsc pracy. To są też znaczące przychody dla polskiego budżetu, choćby z podatków. To są poważne kwestie i my zagranicznych inwestorów absolutnie zniechęcać nie możemy - mówi w wywiadzie prezydent Andrzej Duda.
"Dokonujmy repolonizacji mediów, ale na zasadach rynkowych"
Prezydent podkreślił równocześnie, że jest zwolennikiem repolonizacji mediów, ale następującej poprzez rynek.
REKLAMA
- Media się kupuje, normalnie na wolnym rynku, według rynkowych zasad. Jeśli polskie podmioty będzie na to stać, a są takie, które na to stać, to ja zachęcam do tego. Proszę kupować. Dokonujmy repolonizacji mediów, ale na zasadach rynkowych - mówi Andrzej Duda.
Prezydent dodał, że w sprawie ustawy medialnej należy kierować się zasadami "legalności, praworządności i zdrowego rozsądku".
Co z ustawą medialną?
Na razie nie wiadomo, czy ustawa w ogóle trafi na prezydenckie biurko. Senat odrzucił ją przed kilkoma dniami. Ustawy nie ma w porządku obrad bieżącego posiedzenia Sejmu.
REKLAMA
W wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej wicepremier Jarosław Kaczyński nie wykluczył, że będzie ona rozpatrywana na kolejnym posiedzeniu, jeszcze w tym miesiącu.
ng
REKLAMA