more_horiz
Wiadomości

"My już wielokrotnie cięliśmy koszty". Wicenaczelny "GW" uderza w zarząd Agory, ujawniono treść maila

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 11:48
"Oceniam, że Zarząd spółki tkwi w stanie kryzysu przywództwa. Jest też niekompetentny, by zarządzać wyrafinowanym biznesem subskrypcyjnym, który jest głównym gwarantem niezależności »Gazety Wyborczej«" - napisał w mailu wicenaczelny "GW" Jarosław Kurski. Informacje podał serwis Press.pl.
Siedziba Agory, w której mieści się redakcja Gazety Wyborczej
Siedziba Agory, w której mieści się redakcja "Gazety Wyborczej"Foto: shutterstock.com/Mateusz Szymanski
1200 usnarz gorny forum.jpg
"To nie tylko nieodpowiedzialność, ale także przestępstwo". Wiceszef MSZ skieruje do prokuratury wniosek dot. "GW"

Zarząd Agory zamierza połączyć dwa odrębne działy - pion portalu gazeta.pl oraz stronę "Gazety Wyborczej" Wyborcza.pl. Takie posunięcie mogłoby się wiązać ze zwolnieniami w redakcji. Kryzys wewnątrz spółki rozpoczął się w momencie pojawienia się informacji dot. połączenia obu portali.

Czytaj także:

Jak informowały wcześniej media, decyzji władz Agory sprzeciwił się redaktor naczelny "GW" Adam Michnik - zagroził ponoć nawet odejściem.

W mailu Jarosław Kurski odniósł się do planowanego wcześniej połączenia z portalem Gazeta.pl, co miało pociągać za sobą redukcje i zwolnienia. "Nie powtórzy się też sytuacja, w której odpowiedzialni za fatalne decyzje członkowie Zarządu odchodzą z Agory z milionowymi nagrodami i odprawami, gdy my tymczasem w »Wyborczej« jesteśmy zmuszani do drakońskich cięć kosztów, czyli przede wszystkim zatrudnienia. Szanujemy inne biznesy Agory, ale my już wielokrotnie cięliśmy koszty. Teraz czas na rozwój" - podkreślił.

"Dla niepoznaki zalewając Was miodem pochwał..."

W mailu Jarosław Kurski napisał również o "sukcesie subskrypcyjnym" "GW", jego zdaniem przywłaszczanym przez Agnieszkę Siuzdak, która weszła do zarządu spółki. "Dla niepoznaki zalewając Was miodem pochwał, oświadczyła, że ma już dla nas gotową strategię biznesu subskrypcyjnego. Ułożyła ją bez naszej wiedzy i zgody, a teraz zapewne wyznaczy nam zadania i będzie wymuszać ich realizację" - podkreślił.

O komentarz do sprawy została poproszona dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory Nina Graboś. "Zarząd Spółki Agora S.A. nie komentuje w przestrzeni publicznej przebiegu wewnętrznych spotkań z zespołami redakcyjnymi oraz nie omawia publicznie szczegółów realizowanych procesów korporacyjnych" - przekazała w oświadczeniu przesłanym serwisowi Press.pl.


press.pl/tvp.info
pb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem