more_horiz
Wiadomości

Kukiz ostro o Tusku. "Przyjechał tutaj z gotowym planem, by wszystkich skłócić, dalej kłamać"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 14:09
- Donald Tusk przyjechał z gotowym planem, by wszystkich tutaj spacyfikować, skłócić, ponakręcać na siebie, dalej kłamać - stwierdził lider Kukiz’15 Paweł Kukiz.
Donald Tusk
Donald TuskFoto: Fotophoto / Shutterstock.com

Paweł Kukiz był w środę gościem Radia Wrocław. Wyraził on przekonanie, że tzw. pakiet ustaw rolnych proponowanych przez jego ugrupowanie, będzie wkrótce procedowany w parlamencie.

-  Mówię o takim pakiecie ustaw rolnych; poseł Jarosław Sachajko mógłby wiele o tym powiedzieć. Choć takie drobiazgi, to do końca nie są, bo w najbliższym czasie ma być uchwalone umożliwienie uprawy konopi przemysłowych bez konieczności uzyskiwania jakiś tam specjalnych pozwoleń - podkreślił Kukiz. Jak dodał, projekty te są już procedowane w Sejmie.

Przemysław Czarnek 1200 PAP.jpg
"To polityczna gierka". Czarnek odpowiada Tuskowi

Donald Tusk kłamie

Lider Kukiz'15 pytany był o to, czy wierzy, że ustawa antykorupcyjna, która była ostatnio procedowana w Sejmie, wejdzie w życie.

- Myślę, że do końca roku te dwie duże ustawy będziemy mieli uchwalone i podpisane przez prezydenta. Ta pierwsza, mówię o antykorupcji, wchodzi w życie wbrew temu, co pan Tusk wygaduje i kłamie perfidnie, że będzie można kraść przez dwa lata. To ja komunikuję, panie Donaldzie: nie będzie można kraść przez dwa lata, ponieważ ustawa antykorupcyjna wchodzi 1 stycznia 2022 r. Praktyki łapówkarstwa, powszechne w czasie pańskich rządów, będą już znacznie utrudnione, bo sąd będzie obowiązkowo w przypadku stwierdzenia łapówkarstwa delikwenta wyrzucał z pracy w spółce Skarbu Państwa, w spółce komunalnej - komentował Kukiz.

Ustawa antykorupcyjna

Jego zdaniem ustawa antykorupcyjna, jeśli zostanie podpisana przez prezydenta Andrzej Dudę, wejdzie w życie.

Zdaniem Pawła Kukiza, Donald Tusk przyjechał z gotowym planem by - jak to określił - "wszystkich tutaj spacyfikować, skłócić, ponakręcać na siebie, dalej kłamać".

- Ile razy pan premier Tusk w czasie kampanii wyborczej, jednej, drugiej, trzeciej chyba nawet, zapowiadał szumnie z Platformą wejście całego pakietu ustaw antykorupcyjnych i antysitwowych? Problem w tym, że ani tego nie wprowadził przez te lata, kiedy rządził, ani nikt na oczy tego pakietu nie widział - wskazał.

Radio Wrocław/as

Zobacz także

Zobacz także