more_horiz
Wiadomości

Nowe dane Straży Granicznej. Ponad 700 prób nielegalnego przekroczenia granicy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 08:46
W sobotę strażnicy graniczni odnotowali 739 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali 6 obywateli Iraku - poinformowała w niedzielę Straż Graniczna.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: twitter.com/Straż Graniczna

"739 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski odnotowali wczoraj tj. 09.10 funkcjonariusze SG. Zatrzymano 6 nielegalnych imigrantów, to obywatele Iraku. Pozostałym próbom zapobieżono. Dodatkowo za pomocnictwo zatrzymano 15 osób.: 14 cudzoziemców - w tym aż 5 obywateli Gruzji i 1 obywatela Polski" - podała Straż Graniczna na Twitterze.

Czytaj także:
mswia wizyta na granicy 12000.jpg
Kryzys migracyjny przy granicy z Białorusią. Jest oficjalny komunikat Frontexu ws. Polski

Od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ok. 16 tys. prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego 5 tys. miało miejsce w październiku. We wszystkich ośrodkach straży granicznej przebywa obecnie ponad 1,5 tys. migrantów.

Czytaj także:

Stan wyjątkowy 

Czytaj także:
straż graniczna granica free 1200.jpg
PE zajmie się sytuacją na granicy z Białorusią. Grzędziński: można się spodziewać najgorszego

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. W czwartek wieczorem

Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni. W piątek (1 października) w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie prezydenta w tej sprawie.

jbt

Zobacz także

Zobacz także