more_horiz
Wiadomości

Kard. Nycz: w Dniu Papieskim przeżywamy na nowo pontyfikat papieża Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 10:45
Metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz przypomniał, że dziś wspominamy wybór kard. Karola Wojtyły na papieża oraz jego pontyfikatu. - Chcemy przy tej okazji wchodzić w jego naukę, poznawać tę naukę, poznawać jego dzieło - powiedział. 
Kard. Kazimierz Nycz
Kard. Kazimierz Nycz Foto: PAP/Radek Pietruszka

W homilii podczas mszy w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie metropolita warszawski powiedział, że dziś wspominamy wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża i inaugurację jego pontyfikatu.

Czytaj także:
pap_ papież 1200 .jpg
Dziś 21. Dzień Papieski. Obchodom przyświeca hasło "Nie lękajcie się!"

- Wspominamy te dwa wydarzenia po to, żeby przeżywać na nowo i przypominać sobie ten wielki, ważny, istotny dla Kościoła pontyfikat papieża Polaka, Jana Pawła II. Chcemy przy tej okazji wchodzić w jego naukę, poznawać tę naukę, poznawać jego dzieło - powiedział kardynał Nycz.

Posłuchaj
00:25 11338356_1.mp3 Kard. Nycz: w Dniu Papieskim przeżywamy na nowo pontyfikat Jana Pawła II. (IAR)

Czytaj także:

Dzień Papieski

Dzień Papieski jest co roku obchodzony w niedzielę poprzedzającą 16 października, czyli rocznicę wyboru kardynała Wojtyły na papieża. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego to: "Nie lękajcie się!".

W całym kraju można dziś wziąć udział w zbiórce na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin, organizowanej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem