X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejne sankcje wobec Rosji. MSZ: Polska nie uznaje nielegalnej aneksji Krymu

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 18:25
"Polska konsekwentnie popiera niepodległość, suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy oraz potwierdza zobowiązanie do nieuznania nielegalnej aneksji Krymu i Sewastopola przez Federację Rosyjską" - napisano w oświadczeniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wydano je po przyjęciu przez Radę Unii Europejskiej kolejnych sankcji wobec Rosji za podważanie integralności terytorialnej Ukrainy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Gov.pl

Przyjęte w poniedziałek sankcje obejmą kolejnych 8 osób związanych z wymiarem sprawiedliwości na zaanektowanym przez Rosję Krymie. Będą miały one zakaz wjazdu do Unii i zamrożone majątki na terenie Europy.

shutterstock_krym_d.jpg
Rozszerzenie sankcji za podważanie integralności terytorialnej Ukrainy. Jest zgoda w UE

Polskie MSZ zaznacza, że wpis na listę sankcyjną dotyczy rosyjskich sędziów, prokuratorów i pracowników służb odpowiedzialnych za wydawanie nielegalnych i politycznie motywowanych decyzji wobec przeciwników nielegalnej aneksji Krymu i Sewastopola przez Federację Rosyjską.

W oświadczeniu czytamy, że decyzja Rady Unii Europejskiej jest wyrazem jedności oraz konsekwentnej polityki Wspólnoty.

Czytaj także:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina również, że wprowadzenie na Krymie rosyjskiego porządku prawnego jest niezgodne z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa humanitarnego.

Rozszerzenie restrykcji oznacza, że na liście sankcyjnej jest obecnie 185 osób i 48 firm.

ng

Czytaj także

Rocznica próby otrucia Nawalnego. Polskie MSZ apeluje do Rosji o przeprowadzenie rzetelnego śledztwa

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 17:27
Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w pierwszą rocznicę próby otrucia Aleksieja Nawalnego środkiem chemicznym z grupy "Nowiczok", po raz kolejny potępiło próbę zamachu na życie najbardziej prominentnego lidera rosyjskiej opozycji. MSZ ponawia głębokie zaniepokojenie użyciem broni chemicznej podczas próby zabójstwa opozycjonisty. "Stanowi to rażące naruszenie Konwencji o zakazie broni chemicznej" - czytamy w komunikacie resortu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia Europejska przedłuża sankcje wobec Rosji. Powodem podważanie suwerenności Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 15:35
Ambasadorowie krajów Unii Europejskiej przedłużą jutro o pół roku sankcje dyplomatyczne wobec Rosji za podważanie integralności terytorialnej Ukrainy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE przeciw podważaniu integralności terytorialnej Ukrainy. Kolejne sankcje

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 14:36
Unia Europejska obejmie sankcjami kolejnych 8 osób za podważanie integralności terytorialnej Ukrainy. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła nieoficjalnie, że tak zdecydowali unijni ambasadorowie 27 krajów.
rozwiń zwiń