more_horiz
Wiadomości

Więcej żołnierzy na granicy polsko-białoruskiej. Błaszczak: tylu, ile będzie trzeba

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 21:31
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak mówił w TVP Info, że choć sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest napięta, polskie służby nad nią panują. Szef MON poinformował, że zdecydował o zwiększeniu liczby żołnierzy, którzy wspierają Straż Graniczną w patrolowaniu granicy.
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: AW/ FORUM

Jak mówił szef MON, dziś polską granicę patrolowało 3 tysiące żołnierzy. Minister powiedział, że podpisał decyzję zwiększającą tę liczbę na wniosek Straży Granicznej, bo to ona koordynuje te działania. Podkreślił, że na granicę zostanie skierowanych "tylu żołnierzy, Ilu będzie potrzebnych do zapewnienia bezpieczeństwa".

twitter straż graniczna free 1200.jpg
Straż Graniczna: kolejne strzały przy granicy Polski z Białorusią

Trwałe ogrodzenie i zasieki na granicy

Minister Mariusz Błaszczak mówił, że na granicy polsko-białoruskiej konsekwentnie budowane jest ogrodzenie tymczasowe, które utrudnia jej forsowanie. Poinformował, że wykonano już ponad 130 kilometrów ogrodzenia o wysokości 2,5 metra.

00:17 blaszczak - granivca - setka 1 .mp3 Szef MON poinformował, że zdecydował o zwiększeniu liczby żołnierzy, którzy wspierają Straż Graniczną w patrolowaniu granicy (IAR)

Równolegle do niego zostały położone wojskowe zasieki oraz, budowane jest także ogrodzenie, które będzie chronić zwierzęta przed okaleczeniami.

Czytaj także:

Szef MON zaznaczył, że przygotowywane jest też ogrodzenie, które będzie miało charakter trwały. Granica jest również patrolowana ze śmigłowców. - To wszystko są działania, które zapewniają bezpieczeństwo - podkreślił szef MON.

Blisko 2000 prób sforsowania granicy

Straż Graniczna poinformowała dziś, że w ciągu trzech ostatnich dni odnotowała prawie dwa tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 15 osób, które w tym pomagały. Wczoraj odnotowano 538 prób przekroczenia granicy.

mbl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem