Rzecznik GDDKiA o jubileuszu Polskiego Radia Kierowców: cenimy współpracę z rozgłośnią

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ocenia, że Polskie Radio Kierowców jest bardzo potrzebne i przydatne. Najmłodsza antena publicznego nadawcy obchodzi pierwszą rocznicę powstania.

2021-10-15, 14:05

Rzecznik GDDKiA o jubileuszu Polskiego Radia Kierowców: cenimy współpracę z rozgłośnią
Zdj. Ilustracyjne. Foto: Shutterstock

Powiązany Artykuł

1200 prezes polskiego radia agnieszka kamińska.jpg
"Udowodniło, że spełnia oczekiwania słuchaczy". Agnieszka Kamińska o Polskim Radiu Kierowców

Rzecznik GDDKiA Szymon Piechowiak powiedział, że dyrekcja ceni współpracę z rozgłośnią. - Przede wszystkim przy przekazywaniu informacji o tym, co dzieje się na naszej sieci dróg. Począwszy od zwykłych utrudnień związanych z wypadkami, po remonty, przebudowy i budowy nowych odcinków. To dzięki Polskiemu Radiu Kierowców jesteśmy w stanie lepiej dotrzeć do kierowców i ich pasażerów - mówił Szymon Piechowiak.

Posłuchaj

Szymon Piechowiak: bardzo współpracujemy z Polskim Radiem Kierowców (IAR) 0:21
+
Dodaj do playlisty

Rzecznik przypomniał, że współpraca z Polskim Radiem Kierowców od początku była intensywna z uwagi na zimę, która nadeszła kilka tygodni po rozpoczęciu nadawania. - Od samego początku weszliśmy w bliską współpracę, codziennie informowaliśmy o tym, jak wygląda zimowa sytuacja na drogach - wspomniał Szymon Piechowiak.

Posłuchaj

Szymon Piechowiak: mówimy też o tym co będzie w przyszłości (IAR) 0:29
+
Dodaj do playlisty

- Można powiedzieć, że przekłada się to na bezpieczeństwo, bo kierowcy wiedzą, co ich czeka i nie muszą sprawdzać tego w smartfonie, dodatkowo generując jakieś niebezpieczeństwo, mają konkretną informację z pierwszej ręki - dodał rzecznik GDDKiA.

Ponadto na antenie Polskiego Radia Kierowców GDDKiA dzieli się informacjami dotyczącymi bieżących i przyszłych inwestycji drogowych. Jej przedstawiciele odpowiadają również na pytania zmotoryzowanych słuchaczy.

REKLAMA

- Jesteśmy też gośćmi w takich audycjach, gdzie musimy odpowiedzieć na pytania. Nie zawsze one dotyczą naszych dróg, ale wtedy nakierowujemy, że jednak jest to pytanie do innej instytucji, na przykład zarządcy drogi wojewódzkiej czy Inspekcji Transportu Drogowego, natomiast w przyjaznej i miłej atmosferze staramy się wyjaśnić pewne kwestie kierowcom - wytłumaczył Szymon Piechowiak z GDDKiA.

Czytaj także:

Polskie Radio Kierowców działa 24 godziny na dobę, jest dostępne przez internet, cyfrowe radio DAB+ i aplikację mobilną.

Stacja przede wszystkim informuje o aktualnej sytuacji na polskich drogach. Raporty o utrudnieniach, korkach, wypadkach i remontach są aktualizowane co kwadrans.

REKLAMA


IAR/ jb

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej